Затвердження безвізового режиму Україна-ЄС не внесено до порядку денного майбутньої сесії Європарламенту, яка відбудеться у Старбурзі 24-27 жовтня. Про це свідчить проект порядку денного сесії, опублікований на сайті Європарламенту, передають Патріоти України.
Також у документі відсутній пункт про затвердження візової лібералізації для Грузії та розгляд питання так званого механізму призупинення безвізового режиму. Як відомо, затримка із затвердженням цього механізму є головною перепоною для скасування віз для України та Грузії.
Нагадаємо, у вересні президент Європарламенту Мартін Шульц висловив сподівання, що питання про надання безвізового режиму для України буде включено порядку денного Європарламенту на сесії ЄП в жовтні, однак наразі його плани не реалізовані.
Зазначимо, новий глава представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі, відмовився прогнозувати дату запровадження безвізового режиму. В той же час міністр закордонних справ Павло Клімкін прогнозує, що рішення про надання Україні безвізового режиму буде прийнято в жовтні або листопаді.
Нагадаємо, комітет Європарламенту із громадянських свобод та внутрішніх справ (LIBE) проголосував за внесення України до переліку країн, з якими ЄС запроваджує безвізовий режим. Рада ЄС 5 жовтня ухвалила рішення, за яким набуття чинності рішення про візову лібералізацію з Грузією має відбутися одночасно з вступом у силу нового "механізму призупинення" безвізу.
Президент США Дональд Трамп встановив диктатору РФ Володимиру Путіну новий дедлайн для початку мирних переговорів щодо війни в Україні. Аналітики ISW сумніваються, що Кремль погодиться на поступки, передають Патріоти України. Міністр закордонних справ ...
Таких цифр українське військове командування офіційно не наводило, мабуть, протягом всього 2025 року. Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 30.07.25 орієнтовно склали: