Україна та Канада підписали домовленість про співробітництво у сфері оборони, що дозволить закріпити військове партнерство між двома країнами та створити законодавче поле для щільнішої співпраці між збройними силами. Про це повідомляє прес-служба Посольства України в Канаді, передають Патріоти України.
Угода була підписана сьогодні, 3 квітня, в Оттаві міністром оборони України Степаном Полтораком та міністром оборони Канади Харджитом Сейджаном. "Підписання домовленості – важливе для військової співпраці та сприятиме налагодженню практичних контактів із представниками оборонної промисловості Канади. Це дозволить покращити забезпечення ЗС України сучасною військовою технікою та озброєнням", - заявив міністр оборони України після підписання угоди.
За словами посла України Андрія Шевченка, домовленість визначає п’ять пріоритетних напрямків співпраці: оборонні дослідження, розробки та виробництво; матеріальне забезпечення; логістика; оборонна політика; військова освіта.
На його думку, підписання угоди є логічною відповіддю на агресію Росії в Україні. "Це зріла угода братів по зброї – ми фіксуємо на папері те партнерство, яке за останні роки збудували наші військові. У нас є спільний оборонний інтерес: ми маємо спільного сусіда, який не поважає кордони, він несе обом нашим країнам загрозу, ми будемо працювати разом, щоб змусити цього сусіда поважати міжнародне право", - каже Шевченко.
Повідомляється, що підписання домовленості відбулося у рамках ширших переговорів між оборонними відомствами України та Канади, які проходять в Оттаві. За інформацією Посольства України, військові обговорюють кілька конкретних нових шляхів співпраці – зокрема, спільний аналіз українського досвіду гібридної війни, поновлення регулярних політично-військових консультацій.
Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...