"Так пишеться історія": Україна і Канада підписали домовленість про оборонну співпрацю

Домовленість визначає п’ять пріоритетних напрямків співпраці: оборонні дослідження, розробки та виробництво; матеріальне забезпечення; логістика; оборонна політика; військова освіта.

Харджит Сейджан та Степан Полторак. Фото: Твіттер.

Україна та Канада підписали домовленість про співробітництво у сфері оборони, що дозволить закріпити військове партнерство між двома країнами та створити законодавче поле для щільнішої співпраці між збройними силами. Про це повідомляє прес-служба Посольства України в Канаді, передають Патріоти України.

Угода була підписана сьогодні, 3 квітня, в Оттаві міністром оборони України Степаном Полтораком та міністром оборони Канади Харджитом Сейджаном. "Підписання домовленості – важливе для військової співпраці та сприятиме налагодженню практичних контактів із представниками оборонної промисловості Канади. Це дозволить покращити забезпечення ЗС України сучасною військовою технікою та озброєнням", - заявив міністр оборони України після підписання угоди.

За словами посла України Андрія Шевченка, домовленість визначає п’ять пріоритетних напрямків співпраці: оборонні дослідження, розробки та виробництво; матеріальне забезпечення; логістика; оборонна політика; військова освіта.

На його думку, підписання угоди є логічною відповіддю на агресію Росії в Україні. "Це зріла угода братів по зброї – ми фіксуємо на папері те партнерство, яке за останні роки збудували наші військові. У нас є спільний оборонний інтерес: ми маємо спільного сусіда, який не поважає кордони, він несе обом нашим країнам загрозу, ми будемо працювати разом, щоб змусити цього сусіда поважати міжнародне право", - каже Шевченко.

Повідомляється, що підписання домовленості відбулося у рамках ширших переговорів між оборонними відомствами України та Канади, які проходять в Оттаві. За інформацією Посольства України, військові обговорюють кілька конкретних нових шляхів співпраці – зокрема, спільний аналіз українського досвіду гібридної війни, поновлення регулярних політично-військових консультацій.

Це не остання війна для України, у 2025-му вона може бути учасником протистояння з Китаєм, - Сотник

середа, 29 березень 2023, 9:00

Після повномасштабної війни з країною-агресоркою Росією Україні буде відведена важлива роль на міжнародній арені. У майбутньому Україна вступить до НАТО. Але нинішня війна може стати не останньою для України - уже перебуваючи у складі Північноатлантичн...

Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати росіян станом на 29 березня

середа, 29 березень 2023, 8:52

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 29.03.23 орієнтовно становлять:. особового складу - близько 172 340 (+610) осіб ліквідовано,. танків - 3609 (+7) од,. бойових броньованих машин - 6966 (+0) од,. артилерійських систем - 2659 (+6) од,. РСЗ...