"Так пишеться історія": Україна і Канада підписали домовленість про оборонну співпрацю

Домовленість визначає п’ять пріоритетних напрямків співпраці: оборонні дослідження, розробки та виробництво; матеріальне забезпечення; логістика; оборонна політика; військова освіта.

Харджит Сейджан та Степан Полторак. Фото: Твіттер.

Україна та Канада підписали домовленість про співробітництво у сфері оборони, що дозволить закріпити військове партнерство між двома країнами та створити законодавче поле для щільнішої співпраці між збройними силами. Про це повідомляє прес-служба Посольства України в Канаді, передають Патріоти України.

Угода була підписана сьогодні, 3 квітня, в Оттаві міністром оборони України Степаном Полтораком та міністром оборони Канади Харджитом Сейджаном. "Підписання домовленості – важливе для військової співпраці та сприятиме налагодженню практичних контактів із представниками оборонної промисловості Канади. Це дозволить покращити забезпечення ЗС України сучасною військовою технікою та озброєнням", - заявив міністр оборони України після підписання угоди.

За словами посла України Андрія Шевченка, домовленість визначає п’ять пріоритетних напрямків співпраці: оборонні дослідження, розробки та виробництво; матеріальне забезпечення; логістика; оборонна політика; військова освіта.

На його думку, підписання угоди є логічною відповіддю на агресію Росії в Україні. "Це зріла угода братів по зброї – ми фіксуємо на папері те партнерство, яке за останні роки збудували наші військові. У нас є спільний оборонний інтерес: ми маємо спільного сусіда, який не поважає кордони, він несе обом нашим країнам загрозу, ми будемо працювати разом, щоб змусити цього сусіда поважати міжнародне право", - каже Шевченко.

Повідомляється, що підписання домовленості відбулося у рамках ширших переговорів між оборонними відомствами України та Канади, які проходять в Оттаві. За інформацією Посольства України, військові обговорюють кілька конкретних нових шляхів співпраці – зокрема, спільний аналіз українського досвіду гібридної війни, поновлення регулярних політично-військових консультацій.

Удар дронами по Смоленську: Експерт вказав на дуже важливий факт щодо МіГ-31К

вівторок, 28 листопад 2023, 14:28

Якщо у російському Смоленську під час атаки безпілотниками і справді під удар підпали ворожі винищувачі-перехоплювачі дальньої дії МіГ-31К - носії ракет "Кинджал", то це для України дуже хороша новина, передають Патріоти України. Супротивники більше не...

Британська розвідка повідомила, наскільки просунулися війська РФ під Авдіївкою

вівторок, 28 листопад 2023, 14:00

Російські загарбники не мали успіху на північному напрямку у рамках спроби оточити місто Авдіївку. Окупанти останніми днями не досягли навіть невеликого просування Про це повідомляє міністерство оборони Великої Британії у Twitter, передають Патріоти ...