Адміністрація Дональда Трампа стала на бік Росії у знаковій справі у Світовій організації торгівлі щодо українського транзиту. Про це повідомляє Politico, зазначають Патріоти України.
Як зазначає видання, рішення панелі СОТ, яке очікується у цьому році, може мати наслідки для низки справ проти США через застосування Трампом мит на сталь і алюміній, адже стосується права організації виносити рішення у справі обмежень, запроваджених з міркувань національної безпеки.
Справа проти Росії стосується зовсім іншого питання, а саме транзитних обмежень, які Москва наклала на Київ у січні 2016 року, відрізавши українських експортерів від ключових ринків у центральній Азії та на Кавказі.
І хоча США підтримують Україну в територіальному конфлікті з РФ, і Вашингтон, і Москва наполягають, що СОТ не має права розглядати українську справу щодо транзитних обмежень.
РФ заявляє, що запровадила обмеження, керуючись статтею 21 Загальної угоди про тарифи і торгівлю, яка дозволяє членам СОТ вдаватися до дій, які порушують їх зобов’язання в організації, керуючись міркуваннями національної безпеки.
Уряд США стверджує, що "суперечка, яка стосується безпеки, має політичний характер і тому лежить за межами компетенції СОТ".
Цей самий аргумент адміністрація Трампа використовує для виправдання запроваджених цієї весни тарифів на сталь і алюміній.
Інші члени СОТ, зокрема Канада, наполягають на тому, що країни мають щонайменше аргументувати, чому вони застосовують статтю 21.
Польське суспільство демонструє обмежену готовність до активного спротиву в разі гіпотетичної збройної агресії з боку Росії. За даними свіжого соціологічного дослідження, більшість опитаних планували б уникати прямої участі у бойових діях, передають Па...
Зараз дуже важливими для переваги на фронті є антидронові засоби. Про це в ефірі "Громадського радіо" розповів Єгор Фірсов — командир взводу 109-ї бригади роти ударних БпЛА, передають Патріоти України. «FPV-дрони літають, різних типів: на оптоволокні, ...