"Ця велика відповідальність": Варфоломій пояснив, чому українська церква має отримати томос

Предстоятель нагадав, що Вселенський Престол не толерує несправедливість направлену на підрив суспільної згуртованості, і що не може залишатися байдужим, коли український народ страждає й шукає рішення церковних проблем, які мучать його протягом століть

Вселенський патріарх Варфоломій звернувся до українців у річницю Голодомору і розповів, чому прийняли рішення надати автокефалію Українській православній церкві. Заяву Варфоломія опублікував сайт УПЦ у США, повідомляють Патріоти України.

За словами вселенського патріарха, Константинопольська церква щороку у молитві згадує жертв Голодомору. "Молячись за упокій душ померлих та за загоєння цієї болючої рани у свідомості вашої благословенної нації, ми нагадуємо всім людям доброї волі, що Церква не толерує несправедливість чи будь-яку силу, направлену підривати суспільну згуртованість", - заявив Варфоломій.

Саме тому, за його словами, і було прийнято рішення надати автокефалію УПЦ. "Неприпустимим є те, що Вселенський Престол… залишався б байдужим, коли православні люди, такі, як український народ, страждають та шукають вирішення церковних проблем, які мучать їх протягом століть. Ми втручаємося тому, що це є наш обов'язок", - заявив Варфоломій.

Предстоятель додав, що рішення Константинополя базується "виключно на засадах достовірно-церковних, всесвітніх… заради істини і традицій церкви…завжди для розбудови тіла Христового, а не для себе і не для демонстрування світової сили чи влади".

"Ця велика відповідальність Матері Церкви…безумовно не має меж. Тому так само, як і ми надали автокефалію всім помісним церквам, Священний Синод вирішив надати автокефалію багатостраждальній Православній церкві в Україні, щоб вона також приєдналася до повноти Православ'я в єдності та внутрішньому мирі", - наголосив Варфоломій.

"Азербайджанські війська прорвали фронт, і цей пролом Вірменії вже нічим закрити", - Бутусов про ситуацію в Нагірному Карабаху

понеділок, 19 жовтень 2020, 16:15

"27 вересня почався наступ Азербайджану в Карабасі і через три тижні на південному фронті азербайджанські війська прорвали фронт і цей пролом Вірменії вже нічим закрити. Вірніше, у Вірменії залишаються мотивовані бійці, залишається особистий героїзм, а...