Цього дня чекали більше 330 років: Як у Києві обиратимуть главу канонічної автокефальної помісної православної церкви

Московській патріархії та керівництву РФ заголом не вдалося заблокувати участь архієреїв УПЦ (МП)​.

Об'єднавчий собор українських православних церков стартує 15 грудня. За даними джерел, собор розпочнеться з короткою обідні в 10 ранку, потім виступить президент і після цього духовенство буде вирішувати питання порядку денного, зазначають Патріоти України.

У історичеому заході візьмуть участь 192 делегати, котрі обирати предстоятеля в два тури. Про це пише "Українська правда", посилаючись на джерела серед організаторів собору. Так, від УПЦ Київського патріархату будуть присутні 42 архієрея, і з ними відповідно по одному священику і мирянину, всього 126 делегатів.

Від УАПЦ підтвердили участь 12 єпископів і кожен привезе з собою священика і мирянина, тобто - 36 делегатів.

"Від Московського патріархату підтвердили участь 10 єпископів і кожен зі священиком і мирянином. Загалом - 30 осіб", - пояснив співрозмовник.

В цілому, за попередніми підрахунками екзархів Вселенського Патріарха в соборі візьмуть участь: 64 архієрея, 64 священика і 64 мирянина, всього - 192 учасника Об'єднавчого собору.

Під час собору відбудеться таємне голосування за предстоятеля. Буде два тури, перший тур - рейтингове голосування. До другого туру вийдуть три кандидати, що набрали найбільшу кількість голосів учасників собору і серед них буде обраний предстоятель.

Відзначається, що така процедура обрання залишає інтригу, оскільки робить реальним висунення не тільки митрополита КП Епіфанія, якого в четвер підтримав собор Київського патріархату, але і митрополита Михайла, якого на згаданому соборі УПЦ КП підтримала меншість. Однак за чутками Константинопольський патріархат не підтримає кандидатів від УПЦ КП. Вірогідність на перемогу зберігається у митрополита Вінницького і Барського УПЦ (МП) Симеона (Шостацького). Проте «найкомпроміснішою нейтральною» фігурою, яка влаштовує Фанар і вибір якої легко обґрунтувати серед української пастви, вважається константинопольський екзарх, архієпископ Памфілійський УПЦ у США Даниїл (Зелінський).

Архієпископ Памфілійський УПЦ у США Даниїл (праворуч) – у миру Зелінський Володимир Олегович

В заході візьмуть участь як почесні гості президент України Петро Порошенко і голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

В небо піднявся великий стовп диму: У Бєлгородській області прогриміли вибухи на складі з боєприпасами

четвер, 18 серпень 2022, 21:59

У Бєлгородській області Росії ввечері в четвер, 18 серпня, пролунали вибухи на складі з боєприпасами. На військовому об'єкті країни-агресора почалася пожежа і піднявся в небо великий стовп диму. Про це повідомили місцеві російські Telegram-канали, опуб...

У районі Кримського мосту?: У Керчі повідомляють про гучні вибухи (відео)

четвер, 18 серпень 2022, 21:42

Пізно ввечері четверга, 18 серпня, у Керчі місцеві повідомляють про щонайменше два вибухи. За словами очевидців, звуки гучних вибухів пролунали у районі Кримського мосту. Про це повідомляють місцеві телеграми канали та російські засоби масової пропаган...