Цього дня чекали більше 330 років: Як у Києві обиратимуть главу канонічної автокефальної помісної православної церкви

Московській патріархії та керівництву РФ заголом не вдалося заблокувати участь архієреїв УПЦ (МП)​.

Об'єднавчий собор українських православних церков стартує 15 грудня. За даними джерел, собор розпочнеться з короткою обідні в 10 ранку, потім виступить президент і після цього духовенство буде вирішувати питання порядку денного, зазначають Патріоти України.

У історичеому заході візьмуть участь 192 делегати, котрі обирати предстоятеля в два тури. Про це пише "Українська правда", посилаючись на джерела серед організаторів собору. Так, від УПЦ Київського патріархату будуть присутні 42 архієрея, і з ними відповідно по одному священику і мирянину, всього 126 делегатів.

Від УАПЦ підтвердили участь 12 єпископів і кожен привезе з собою священика і мирянина, тобто - 36 делегатів.

"Від Московського патріархату підтвердили участь 10 єпископів і кожен зі священиком і мирянином. Загалом - 30 осіб", - пояснив співрозмовник.

В цілому, за попередніми підрахунками екзархів Вселенського Патріарха в соборі візьмуть участь: 64 архієрея, 64 священика і 64 мирянина, всього - 192 учасника Об'єднавчого собору.

Під час собору відбудеться таємне голосування за предстоятеля. Буде два тури, перший тур - рейтингове голосування. До другого туру вийдуть три кандидати, що набрали найбільшу кількість голосів учасників собору і серед них буде обраний предстоятель.

Відзначається, що така процедура обрання залишає інтригу, оскільки робить реальним висунення не тільки митрополита КП Епіфанія, якого в четвер підтримав собор Київського патріархату, але і митрополита Михайла, якого на згаданому соборі УПЦ КП підтримала меншість. Однак за чутками Константинопольський патріархат не підтримає кандидатів від УПЦ КП. Вірогідність на перемогу зберігається у митрополита Вінницького і Барського УПЦ (МП) Симеона (Шостацького). Проте «найкомпроміснішою нейтральною» фігурою, яка влаштовує Фанар і вибір якої легко обґрунтувати серед української пастви, вважається константинопольський екзарх, архієпископ Памфілійський УПЦ у США Даниїл (Зелінський).

Архієпископ Памфілійський УПЦ у США Даниїл (праворуч) – у миру Зелінський Володимир Олегович

В заході візьмуть участь як почесні гості президент України Петро Порошенко і голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

Хіти тижня. "Російський майор оголосив "подяку": У "Л/ДНР" найманець Путіна розстріляв "підлеглих"

середа, 26 лютий 2020, 20:30

Пособників окупантів обурило те, що росіянина відпустили під домашній арешт. "У 5 омсбр російсько-окупаційний військ "іхтамнєт" у званні майор оголосив "подяку" двом оркам – подарував особисто два квитки на концерт Кобзона. Бравісимо, так тримати", – п...

Змусити Україну відмовитися від моря і не тільки: Командувач ВМС Воронченко назвав цілі Кремля

середа, 26 лютий 2020, 20:27

За словами віце-адмірала, Росія роками проводила “повзучу” анексію Кримського півострова. Російська Федерація має намір консолідувати свої військово-морські сили в трикутнику “Каспій-Азов-Чорне море”, щоб примусити Україну відмовитися від моря. Про це ...