Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що формулювання українського законопроекту про реінтеграцію Донбасу "ні де-юре, ні де-факто є неприйнятним". Про це він сказав журналістам в п'ятницю, відповідаючи на запитання про два законопроекти щодо Донбасу, які були внесені в Раду, повідомляє РИА Новости, передають Патріоти України.
"Цей закон – він носить, наскільки ми розуміємо і наскільки маємо інформацію про цей поки що законопроект, – він має дуже декларативний характер. Там міститься стаття, де Російська Федерація називається агресором. І також там не міститься жодної згадки про Мінських домовленостей", – говорить Пєсков.
За словами спікера Кремля, "подібні формулювання для Росії неприйнятні, а законопроекти містять юридичні протиріччя".
"Чисто з юридичної точки зору – безумовно, таке формулювання ні де-юре, ні де-факто не може бути для нас прийнятним. Але і з юридичної точки зору, звичайно, це суперечить і букві, і духу Мінських домовленостей. Бо такої дефініції в Мінських домовленостях немає. І російська сторона є підписантом, а саме гарантом цих Мінських домовленостей", – заявив Пєсков.
На думку прес-секретаря Путіна, закон носить декларативний характер.
Крім того, за його словами, другий законопроект (про продовження особливого порядку місцевого самоврядування в ОРДЛО) є більш важливим.
"Там же є ще один законопроект, який вже йде в руслі продовження особливого статусу Донбасу. Ось це вже важливий законопроект. Бо закінчення строку дії попереднього закону про особливий статус, звичайно, викликало у всіх заклопотаність", – сказав Пєсков.
Він також заявив, що РФ "зберігає свою прихильність Мінським домовленостям, як і раніше вважає їх безальтернативним фундаментом, на основі якого можна, принаймні, далі намагатися виходити хоч на якісь намітки врегулювання".
Як повідомлялося, Верховна Рада 6 жовтня підтримала в першому читанні законопроект президента Петра Порошенка про реінтеграцію Донбасу, в якому Росія визнається державою-агресором.
Депутати також прийняли закон, який подовжує дію закону про особливі умови місцевого самоврядування в окремих регіонах Луганської та Донецької областей.
У перехідних положеннях документа сказано, що закон має запрацювати після повного виведення російських окупаційних військ з території України.
Як відомо, Росія почала збройну агресію проти України в 2014 році.
Вона незаконно анексувала АРК Крим, а також почала реалізовувати проект "Новоросія" на території українського Донбасу.
Через три роки РФ продовжує постачати незаконні збройні формування на сході України зброєю і технікою.
З 2014 року Росія більш ніж у 10 разів збільшила кількість озброєння, яке поставила на тимчасово окупований Донбас.
На Донбасі на ротаційній основі з озброєнням і технікою постійно перебувають 36 300 російських найманців, з яких 2900 – кадрові військові ЗС РФ.
У той же час Кремль всіляко заперечує присутність російських військових на Донбасі.
Падіння цін на нафту і період надлишкової пропозиції, що насувається, можуть створити ідеальну можливість для посилення санкцій щодо російських поставок до такого ступеня, що вони фактично почнуть бити по кишені Кремля, передають Патріоти України з по...
На базі одного з навчальних центрів створена перша у Збройних Силах України школа підготовки операторів безпілотних наземних роботизованих комплексів. Про це у Фейсбуці повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України, передають Патріоти України. Школа...