У непередбачуваному результаті виборів президента США звинуватили... Facebook

Facebook "вб'є" стрічку новин в нинішньому вигляді через Дональда Трампа.

Стрічка новин в Фейсбук спотворила реальну підтримку кандидатів на пост президента США. Ілюстрація: Обозреватель.

Несподівані результати минулих в США виборів призвели до масованої критики соціальної мережі Facebook. На поширену нині думку, її алгоритми та інструменти розділили людей на два табор, які ніяк не перетиналися, через що прихильники Клінтон не знали про величезну підтримку Трампа. На цю критику вже відповів сам Цукерберг, інформують Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Наприклад, заступник голови відділу технологій популярного ресурсу Mashable Деймон Берес заявив, що дітищу Цукерберга потрібно боротися з проблемою радикально: зламати Facebook і переробити його заново. Він уточнює, що новинна стрічка соціальної мережі повинна була стати об'єктивним джерелом новин, а замість цього віддавала перевагу матеріалам, які набирали більше "лайків". І при цьому не мало ніякого значення те, чи були ці матеріали правдивими, чи ні.

Стрічка в Facebook, зазначає він, формувалася так, що вранці в середу, коли Трамп уже був оголошений президентом, на першому місці в новинах були звістки про те, як проголосувала Меланія Трамп. Заяви Берес підтвердив журналіст Макс Рід з New York Magazine. За словами останнього, Facebook не змогла вирішити проблему обробки фальшивих новин.

Хоча вигадані новини є і в інших мережах, обсяг трафіку, що проходить через Facebook, найбільший. Наприклад, відомий випадок македонських школярів, які змогли заробляти до 5 тис. дол на місяць на написанні фейкових новин, які потім поширювалися через мережу і ЗМІ. Ці малолітні аферисти іноді брали і реальні новини, спотворюючи їх сенс. Ці фейки провокували американців поділитися новиною, не перевіряючи факти. Так тисячі кліків приносили школярам рекламний дохід.

Розвінчувати ці фейки марно, впевнений Рід: алгоритми Facebook влаштовані так, що нові вигадані новини завжди знайдуть свою аудиторію, а ось читати спростування ніхто не буде, так як вони просто не потраплять в стрічку. В результаті стаття з сайту брехливих новин виявляється більш "реальною", ніж стаття Пулітцерівського лауреата.

Представники Facebook відповіли на критику користувачів, помітивши, що алгоритм Newsfeed дійсно збирав і акумулював брехливу інформацію. Також в корпорації пообіцяли виправити ці недоліки.

Також з дітища Цукерберга ще у вересні звільнили двох редакторів, які займалися розділом Trending. Тоді Цукерберг відзначав, що працює над поліпшенням фільтрації новин на предмет дезінформації.

Відзначимо, що систему публікації новин в Facebook розкритикував і чинний президент США Барак Обама. Він зазначив, що "до тих пір, поки інформаційні атаки тривають, і поки вони є на Facebook і люди їх бачать, народ починає в них вірити". Згідно з дослідженням соціологічного центру Pew Research, 44% дорослого населення США отримують новини з Facebook.

Франція піднімає "стамбульські ставки": Макрон у разі відмови Росії піти на безумовне припинення вогню, обіцяє запровадити нові санкції

середа, 14 травень 2025, 3:56

​. Увечері 13 травня президент Франції Емманюель Макрон в ефірі телеканалу TF1 пообіцяв запровадити проти Росії нові санкції, якщо та відмовиться від безумовного припинення вогню, передають Патріоти України. . Макрон заявив, що метою Франції та європе...

"Надто багато ворог витратив ресурсів": Селезньов оцінив, чи зможе Україна знищити Кримський міст німецькими Taurus

середа, 14 травень 2025, 0:07

Наразі Україна не зможе знищити Кримський міст навіть німецькими крилатими ракетами Taurus. Росіяни надто добре прикривають міст системами ППО. Про це розповів військовий експерт, ексспікер Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов в інтерв’ю Youtube-каналу «Фа...