У Порошенка хочуть перенести вибори президента в Україні

В Адміністрації президента розглядають можливість перенесення виборів глави держави з весни на літо 2019-го. Про це заявляє перший заступник головного редактора DT.UA Сергій Рахманін у своїй статті "Який строк отримає Порошенко?", оприлюдненій на сайті видання 23 серпня, повідомляють Патріоти України.

За словами Рахманіна, зміщення термінів виборів вигідне команді Порошенка з кількох причин. "По-перше, чим нижче явка, тим простіше маніпулювати результатами голосування, тим більше простору для підтасувань. А в період відпусток, канікул та інших вакацій відвідуваність виборчих дільниць знижується природним чином", – пише журналіст.

"По-друге, молодь, що належить до найменш дисциплінованих електоральних груп, влітку виконує свій обов'язок особливо неохоче. А виборці 18+, за традицією, не схильні поважати чинну владу. По-третє (не смійтеся), президентські технологи серйозно вважають, що виборці влітку добріші, ніж ранньою весною і легше прощають владі помилки", – йдеться також у статті.

За словами Рахманіна, можливий план президента щодо перенесення виборів спирається на нестиковку, присутню в тексті Конституції.

"Частина перша статті 103 Основного закону встановлює: президент обирається строком на п'ять років. Частина п'ята цієї ж статті визначає датою проведення чергових президентських виборів "останню неділю березня п'ятого року повноважень Президента". І, нарешті, частина перша статті 104 роз'яснює, що відлік президентських повноважень починається з моменту прийняття присяги", – зазначає заступник головного редактора.

Він нагадує, що попередні вибори відбувалися в травні 2014 року, а не в березні, як визначено Конституцією. Порошенко присягнув 7 червня 2014 року і за формулою "від дзвінка до дзвінка", повноваження чинного гаранта мають закінчитися 7 червня 2019 року.

Також Рахманін зазначає, що ні жоден президент України не перебував на президентській посаді аптекарськи точний п'ятирічний термі та що формула "від дзвінка до дзвінка" до президентських повноважень в принципі незастосовна.

Водночас за його словами, президент може спробувати домогтися зміни дати проведення виборів через Конституційний суд. "Подання (якщо Порошенко все ж такинаважитьсязіграти в цю гру) вирушить доКС вже восени. І його автором буде, найімовірніше, не сам Петро Олексійович", – зазначає автор статті.

23 серпня народний депутат від "Народного фронту" Леонід Ємець у своєму Facebook написав що, "за його інформацією готується подання до Конституційного Суду з метою перенесення дати виборів президента України".

На прохання журналістів прокоментувати вказану інформацію голова Верховної Ради Андрій Парубій у четвер заявив, що "з офіційних джерел йому про це невідомо" та наголосив, що, згідно з Конституцією, ці вибори мають відбутися останньої неділі березня 2019 року.

"Я вважаю, що вибори мають відбутися відповідно до Конституції. Якщо я не помиляюся, згідно з Конституцією, вибори відбуваються останньої неділі березня п'ятого року повноважень. Тільки так я бачу законні підстави та законні умови", - цитує спікера "Інтерфакс-Україна".

Народний депутат фракції "Блок Петра Порошенка" Іван Вінник висловив упевненість, що дату чергових президентських виборів не переноситимуть.

"Я не думаю, що таке подання буде, а якщо воно і буде, я не вірю, що Конституційний суд може його підтримати, оскільки, на мою думку, немає ніяких підстав переносити волевиявлення громадян", – сказав Вінник журналістам у Києві, відповідаючи на відповідне запитання.

На віллу-готель Софії Ротару в Ялті зазіхнули "Ветерани Росії"

середа, 19 червень 2024, 0:55

Співачку Софію Ротару, яка підтримує ЗСУ, намагаються покарати, "націоналізувавши" її готель "Вілла Софія" у тимчасово захопленій Ялті. Раніше будівлю, яку називали "будинком-примарою", хотіли перетворити на пансіонат для окурантів, а тепер вирішили лі...

Столтенберг уперше назвав найімовірнішого майбутнього генсека НАТО

вівторок, 18 червень 2024, 23:28

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вперше визнав, що у прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте найбільше шансів на посаду наступного генсека Альянсу. Під час брифінгу Столтенберг заявив, що вважає очевидним, що країни НАТО дуже близькі до рішен...