"У зовнішній політиці нелогічнішого вчинку нашої влади я за останній час і пригадати не можу", - екс-посол України в США про "список Йованович"

За словами Костянтина Грищенка, через цей інцидент у разі переобрання на другий строк у президента України Петра Порошенка будуть серйозні проблеми з Вашингтоном.

Костянтин Грищенко. Фото: Факти.

Заяву генерального прокурора України Юрія Луценка про передання йому послом Сполучених Штатів Марі Йованович списку осіб, стосовно яких не можна проводити розслідування, – це найнелогічніший вчинок української влади у зовнішній політиці за останній час. Таку думку в коментарі ЗМІ висловив екс-глава Міністерства закордонних справ України, колишній посол України у США Костянтин Грищенко, передають Патріоти України.

"Дипломатична практика містить як офіційні повідомлення, наприклад, ноти, так і певні побажання, рекомендації, думки в особистих бесідах. У принципі, у непублічних розмовах, зміст яких не потрапляє до ЗМІ, можуть обговорювати різні питання. Зокрема й те, про що заявив генпрокурор. Однак це не означає, що ці побажання варто приймати і тим більше виконувати. І вже точно, через два роки, не варто їх розголошувати. Для цього й існують канали спілкування, де, з огляду на все, чинна українська влада в особі генпрокурора вважала за припустиме вести таку розмову.

В іншому разі Луценко просто сказав би: нам нема про що тут говорити – ви втручаєтеся в наші внутрішні справи. Тобто потрібно було відразу послу вказати місце, якщо такі розмови для тебе неприйнятні. Але не через два роки піднімати цю тему, намагаючись вплинути на ставлення Вашингтона до власного посла", – сказав співрозмовник.

За його словами, через цей інцидент у разі переобрання на другий строк у президента України Петра Порошенка будуть серйозні проблеми з Вашингтоном. "Чомусь у чинної влади негативне ставлення до нинішнього посла США. Намагання її дискредитувати та створити умови для дострокового відкликання ґрунтуються на помилкових уявленнях того, як ухвалюють рішення у Вашингтоні. Хтось із трикутника "президент України – генпрокурор – посол США" мав би пояснити, що така ситуація може ускладнити наші відносини зі стратегічним партнером.

У зовнішній політиці нелогічнішого, м'яко кажучи, вчинку я за останній час і пригадати не можу. Багато різного бувало, але щоб таке... Думаю, подальші відносини України та США залежать від того, хто в нас переможе на президентських виборах. Цей інцидент може бути розцінено як невдалий останній "вихлоп" нинішньої влади. Або ж, якщо нинішній президент переобереться, у нього будуть серйозні проблеми зі США. Тобто наслідки події залежатимуть від того, хто стане президентом", – підкреслив Грищенко.

Джерело: Гордон

СБУ затримала "народного дружинника" окупантів (фото)

понеділок, 6 лютий 2023, 20:14

СБУ затримала "народного дружинника", який працював на окупантів. 32- річний мешканець Козачої Лопані підтримав російських загарбників, добровільно вступив у незаконно створене формування "народна дружина" і допомагав окупаційній владі, повідомляють Па...

"Розкішний відпочинок у Парижі" таки аукнувся: Скандальну речницю ДПСУ звільнили з військової служби

понеділок, 6 лютий 2023, 18:23

Іванну Платновську, ексофіцерку пресслужби Південного регіонального управління ДПСУ звільнили з військової служби. Все через відпочинок за кордоном, яким вона похизувалася у соцмережах. Про це речник ДПСУ Андрій Демченко повідомив у коментарі УП, перед...