Участь МВС у боротьбі з контрабандою під керівництвом Авакова сприйнята однопартійцями як сигнал, що тепер їм можна все, - ЗМІ

Обов'язкові митні відрахування до бюджету в розмірі приблизно 1.5 млн грн з кожної фури їдуть вже не в касу країни, а через підконтрольних контрабандистів до партійної каси Народного Фронту.

Ілюстрація:myvin.com.ua

1,5 млн грн на кожній фурі контрабанди - рівно стільки тепер заробляють контрабандисти, пов'язані з "Народним фронтом", на Чернівецькій митниці, не зважаючи ні на погрози генпрокурора, ні прем'єрську боротьбу з контрабандою. Після початку експерименту Володимира Гройсмана по боротьбі з контрабандою (за участю Національної поліції) Чернівецька митниця була повністю віддана на відкуп контрабандистам, пов'язаним із "Народним фронтом", повідомляють Патріоти України.

Участь МВС у боротьбі з контрабандою під керівництвом вихідця з НФ Арсена Авакова, мабуть, була сприйнята його однопартійцями як сигнал до того, що тепер їм можна все. І схоже, що це твердження недалеке від істини.

Якщо до початку спецоперації Гройсмана і Авакова товарна контрабанда на Буковині їхала за підробленими документами (занижена вартість, вага і змінена категорія товару), то тепер повні фури товару просто пропускають під виглядом порожніх.

Обов'язкові митні відрахування до бюджету в розмірі приблизно 1.5 млн грн з кожної фури їдуть вже не в касу країни, а через підконтрольних контрабандистів до партійної каси НФ.

Всі готуються до виборів

Отже, 3.07.2018 компанія ТОВ "МАССЕРІЯ ТРЕЙДІНГ", компанія ТОВ "ЛАЙТФОР" і британська CORPORATION GIFTTRADE LTD придбали у турецького постачальника Halo Tekstil Plastik Ambalaj San.ve Tic.ltd різний товар, що відноситься до категорії легпрому (тканини, сукні, футболки, сорочки тощо)

ТОВ "ЛАЙТФОР" і CORPORATION GIFTTRADE LTD придбала його на суму 39 938,37$ вагою 12 457 кг., а ТОВ "МАССЕРІЯ ТРЕЙДІНГ" - на суму 14 459,60$ вагою 3 213 кг.

Крім цього, ТОВ "МАССЕРІЯ ТРЕЙДІНГ" придбала у компанії Çözel Denim 7 810 кг. ковроліну (31 кілометр) на суму 104 654,00$.

Що спільного у цих трьох компаній із їхніми покупками?

А те, що для того, аби доправити їх в Україну, всі вони зафрахтували одного перевізника, ФОП "Кушнір В.В.", який на своєму автомобілі DAF FAR XF 105, держномер СЕ4478ВН/СЕ6017ХТ і підрядився доправити цей вантаж в Україну.

Згідно з даними міжнародних транспортних накладних CMR, загальна вага склала 23 555 кг. А його загальна вартість - 159 051,97$, що у національній валюті склало трохи менше півмільярда гривень.

Бланки CMR датовані 3.07.2018

За 7 днів, 9.07.2018 даний автомобіль із 23.5 тоннами вантажу з Туреччини дістався Румунії і транзитом залишив її територію через п/п "Порубне-Сірет" в Україні.

Але на стометрівці між Румунією та Україною даний автомобіль, дочекавшись ночі, як карета Попелюшки, з повного перетворюється на порожній - не де-факто, звісно, а де-юре.

10.07.2018 о 00.23, забитий 23.5 тоннами турецького товару за контрольним талоном №АБЕ146032, автомобіль заїхав на п/п "Порубне", а за 4 хвилини, о 00.27 виїхав, будучи оформлений на нашій митниці як порожній, про що в базі існує відповідна відмітка.

Опублікувати цю інформацію немає можливості, бо джерела відразу ж будуть виявлені. Але про те, що дане авто перетнуло кордон як порожнє, підтверджено у двох незалежних людей у ДФС.

Таким чином в Україну без сплати податків і митних зборів був ввезений товар на суму 159 051,97$, і бюджет недоотримав близько 1.5 млн грн.

А тепер, до чого тут "Народний фронт" і експеримент Гройсмана

Замовником даного вантажу є відомий чернівецький контрабандист Олександр Єремійчук, більше відомий як "Слон".

Структури "Слона" є головними постачальниками нелегального товару на Калинівський ринок, який є одним із найбільших торговельних майданчиків країни, нарівні з одеським "7 км" і харківським "Барабашово".

Ще з кінця 90-х "Калинка" та її мільярдні обороти контролюються сім'єю Бурбака та НФ, будучи головним постачальником кеша для партійних потреб "фронтовиків".

На цьому колективному фото присутні усі. Зліва направо зображені: Олександр Єремійчук ("Слон"), Микола Федорук (нардеп "Народний фронт"), Олексій Бурбак (брат Максима Бурбака), Олексій Каспрук (мер Чернівців), Геннадій Москаль, Олександр Фищук (голова Чернівецької ОДА), Максим Бурбак (лідер фракції "Народний фронт").

Бракує там тільки однієї людини, начальника Чернівецької митниці Миколи Салагора, якого місцеві активісти тісно пов'язують із Максимом Бурбаком і "Народним фронтом".

На їхню думку, Салагор на посаді керівника Чернівецької митниці є креатурою Максима Бурбака та екс-прем'єра Яценюка і створює на постах "коридор" для потрібних вантажів правильних людей.

Для чорнової роботи на місцях у Миколи Салагора є довірені митники.

Оформленням повної фури, що описувалася вище, займався безпосередньо начальник відділу митного оформлення поста "Вадул-Сірет" Попадюк Дмитро Васильович.

Він - один із системних і особливо наближених людей до начальника Чернівецької митниці. Кажуть що Микола Салагор навіть був свідком на його весіллі.

Саме на зміни Попадюка і припадає частина потоку узгодженої із Салагором контрабанди в інтересах "Народного фронту".

Характерно, що поліція на постах чомусь впритул не помічає цього явища. Вони трусять і перевіряють всіх підряд, крім тих, кого треба.

До речі, ще у 2016 році було розпочато досудовий розгляд, згідно з яким:

"Службові особи Чернівецької митниці, перебуваючи у злочинній змові з суб'єктами господарювання, зокрема зі службовими особами ТзОВ "С.К.-Інтер", системно з 2014 року до даного часу сприяли останнім в ухилі від сплати обов'язкових митних і податкових платежів під час митного оформленні товару, зокрема його імпорту з Туреччини, Румунії та інших країн, шляхом митного оформлення за фіктивними документами, зокрема щодо вартості, найменування та кількості".

Серед десятків компаній, які фігурують у справі № 42016260000000204, зазначена і одна з тих, що була покупцем товару у нашій фурі ТОВ "МАССЕРІЯ ТРЕЙДІНГ" код 39939534.

Мабуть, розслідування йде настільки активно і контрабандисти його так бояться, що навіть не міняють компанії, на які возять контрабанду.

Вони не бояться, мабуть, нічого - ні слідчих, ні експериментатора Гройсмана, ні навіть гучних заяв генпрокурора Юрія Луценка, який ще у квітні 2017 року знав усе про схеми на Чернівецькій митниці, обіцяючи їх зламати.

Цитата: "Ці два угрупування "Слонів", "Кушнірів" і дрібніші угрупування контрабандистів повинні зрозуміти – часи безкарності минули, або роззброєння, або протистояння із цілою вагою держави".

Проте через півтора року ця гучна заява залишається лише заявою, незважаючи на десятки фактів того, що Чернівецька митниця повністю загрузла у контрабандних схемах, за якими дійсно стоять політичні сили.

"Слони" і "Кушніри" лише набирають обертів і набираються нахабства, працюючи під політичним прикриттям.

Боротьба з цими силами або не по зубах генпрокурору, або існують інші політичні аргументи не вести її.

І як тут не згадати байку Івана Крилова "Слон і Моська".

Джерело: Telegra.ph

Навчання на ЗРК Patriot, який Німеччина додатково передасть Україні, вже розпочалися - Борис Пісторіус

субота, 18 травень 2024, 15:16

Німеччина вже розпочала підготовку українських військовослужбовців, які використовуватимуть для захисту України обіцяну їй додаткову протиповітряну установку Patriot. Про це міністр оборони Борис Пісторіус заявив на зустрічі з литовським колегою Лаурін...

Російська окупаційна армія змінила вектор величезного тиску - ЗСУ

субота, 18 травень 2024, 14:53

Російська окупаційна армія змінила вектор величезного тиску. Зокрема, велика кількість атак минулої доби на ЗСУ була здійснена у районі Кринок на Херсонщині. Про це розповів начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня Дмитро Плетенчук,...