Удар по скрепах! Україна продовжила заборону на ввезення товарів з Росії

Кабінет міністрів продовжив до 31 грудня 2019 року дію ембарго на імпорт низки товарів із Росії і ввізного мита стосовно інших російських товарів, повідомляють Патріоти України.

"У зв'язку з продовженням РФ застосування торгових обмежень щодо України пропонується продовжити дію постанов від 30.12.2015 р. №1146 та №1147 до 31 грудня 2019 року", - йдеться у пояснювальних записках до проектів постанов.

На засіданні уряду також пропонувалося посилити формулювання умови скасування відповідного ембарго, додаванням пункту "після припинення застосування РФ дискримінаційних та/або недружніх дій щодо України"

Згідно з рішенням Кабінету міністрів, із 2 січня 2016 року до всіх російських товарів застосовуються ставки ввізного мита, встановлені митним тарифом. Водночас також скасовується режим вільної торгівлі з Росією.

Після введення Росією продовольчого ембарго для українських товарів Кабмін України також затвердив торгові контрзаходи. Зокрема, уряд заборонив поставки російських продуктів харчування, а також низки інших товарів, сумарна вартість імпорту яких відповідає вартості забороненого РФ українського експорту.

Із 2016 року під дію санкцій потрапляють м'ясо і м'ясні продукти, риба, молочні продукти, сири плавлені, кава, чай, зерно, кондитерські вироби, продукти дитячого харчування, макаронні вироби, пиво, спирт, горілка, цигарки. З минулого року у перелік заборонених товарів увійшли також сульфат амонію, суміші нітрату амонію з карбонатом кальцію або іншими неорганічними речовинами, що не є добривами, а також поліетилен із питомою густиною 0,94 або більше.Після різкого падіння у 2014-2016 роках обсяги торгівлі між двома країнами в 2017 році почали відновлюватися: Україна збільшила експорт товарів у Росію на 9,6% — до 3,9 млрд доларів, тоді як імпорт виріс одразу на 40% — до 7,2 млрд доларів.

У 2018 році від'ємне сальдо торгівлі з Росією досягло 3,6 млрд доларів, що у півтора раза перевищує показник 2017 року.

"Сьогодні одинадцять": У мережі показали кадри розвантаження ліквідованих в Україні окупантів (відео)

вівторок, 7 лютий 2023, 9:49

У мережі опубліковано відео, на якому зафіксовано, як розвантажують ящики з тілами "відмінусованих" в Україні окупантів, мобілізованих у Татарстані. "Двохсотих" привезли в місто Заїнськ, передають Патріоти України. Як видно з кадрів, у вантажівці – сім...

"Лендліз" від окупантів: Експерт пояснив, як до ЗСУ потрапляє рідкісна техніка з Росії та що це означає

вівторок, 7 лютий 2023, 9:46

Росіяни все частіше постачають ЗСУ рідкісний "лендліз". На фронті наші захисники беруть у трофеї російську техніку, яка часто випускається в обмежених партія. Про це в інтерв’ю ТСН.ua розповів військово-політичний оглядач Олександр Коваленко, передают...