"Україна не була і не стане канонічною територією російської церкви", - Порошенко

Українська держава зробила все можливе для появи автокефальної православної церкви.

Об'єднавчий собор відбувається у Софії Київській. Фото: president.gov.ua.

Україна не була і не буде канонічною територією Російської православної церкви. Про це 15 грудня на об'єднавчому соборі в Софії Київській заявив президент України Петро Порошенко, його виступ транслював телеканал "Прямий", передають Патріоти України.

"Підкреслюю. Україна не була, не є і не стане канонічною територією російської церкви... Питання автокефалії – це питання нашої національної безпеки, нашої державності", – сказав він.

Президент України звернувся до присутніх на соборі зі словами, що на них лежить "колосальна відповідальність". "Держава, підкреслюю, зробила все, що могла. Тепер саме від вас і тільки від вас залежить майбутнє України, майбутнє нашої великої нації, наша свобода, наша державна і духовна незалежність", – зазначив Порошенко.

"Це точно не салюти": У мережі повідомляють про вибухи на аеродромі Бельбек в окупованому Криму (відео)

четвер, 18 серпень 2022, 22:51

В окупованому Криму ввечері 18 серпня знову лунають вибухи. Цього разу – на військовому аеродромі Бельбек. Офіційних підтверджень поки немає, однак у мережі з'являється все більше повідомлень про вибухи, інформують Патріоти України. Місцеві жителі чули...

"Росія хоче втрутитись у склад делегації": Подоляк розповів про нюанси щодо візиту МАГАТЕ на Запорізьку АЕС

четвер, 18 серпень 2022, 22:42

Україна готова прийняти місію МАГАТЕ на Запорізькій АЕС. Однак Російська Федерація всіляко намагається отримати контроль над цією делегацією. Про це в ексклюзивному інтерв'ю розповів радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк, передають Патріоти Ук...