Українська мрія - жах Москви: Чи готовий Константинополь насправді дарувати Києву помісну церкву (відео)

Питання незалежності Української православної церкви від Москви було підняте ще в процесі отримання незалежності самою Україною і, за великим рахунком, стало однією з причин розколу українського православ'я на Київський та Московський патріархати (в останньому цю приставку усіляко ігнорують, наполягаючи на своїй канонічності), повідомляють Патріоти України.

За часів президентства Віктора Ющенка ідея виходу з-під крила Москви та створення єдиної помісної церкви знову забуяла пишним цвітом, але всі розмови тоді закінчилися нічим.

Цьогоріч ситуація рушила з мертвої точки і, схоже, зайшла далеченько. Заради спільної мети свої зусилля об'єднали УПЦ КП та УАПЦ, всередині квітня президент Петро Порошенко звернувся до Вселенського патріарха з проханням про надання автокефалії Українській православній церкві, зазвичай розрізнені народні депутати спромоглися це звернення підтримати… І цього разу процес пішов: в Константинополі, незважаючи на "лякалки" з-під Кремля про неминучий розбрат і навіть кровопролиття, взяли звернення на розгляд і навіть непрозоро натякнули, що автокефалії – бути, а підзвітність Києва Москві там ніколи особливо і не визнавали.

Дехто з експертів вважає, що рішення про повернення УПЦ під опіку Вселенського патріарха вже ухвалене, навіть відповідний томос написаний. Інші закликають не радіти надто рано, а тим більше не чекати "подарунка" на 1030-річчя хрещення Русі 28 липня, мовляв, у Константинополя можуть бути свої міркування і плани.

Під час онлайн-конференції обговорюємо, як Україна йшла до незалежності православної церкви від Москви і чи слід чекати на "добро" Вселенського патріарха найближчим часом. Чи чекати Україні на оголошення рішення вже 28 липня або ж все відтягнеться на невизначений термін чи взагалі закінчиться "пшиком". Що мала зробити Україна для позитивного рішення і чи все вона зробила? Готовий долучитися до об'єднання Московський патріархат, де позиції "проукраїнського крила" після смерті попереднього предстоятеля, митрополита Володимира (Сабодана) помітно похитнулися, чи буде гнути власну лінію? Чого чекати від Москви, яка разом з Україною втратить величезну кількість приходів та, відповідно, прибутків та впливу? Що вказує на те, що рішення таки вже ухвалене, а що може стати на препоні? Про все це ми говоримо з релігієзнавцем, директором Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрієм Юрашем.

Джерело: Depo.ua

Вбивство "головного критика" Кадирова: Чеченський блогер може бути живим і перебувати під захистом шведської поліції

субота, 10 грудень 2022, 0:36

Чеченський блогер Тумсо Абдурахманов, про вбивство якого у Швеції повідомлялося 5 грудня, можливо, живий і перебуває під захистом шведської поліції. Про це повідомила пресслужба уряду Чеченської республіки Ічкерія за кордоном у коментарі "Кавказ.Реалії...

Росія розширює і модернізує свій ядерний арсенал - міністр оборони США

субота, 10 грудень 2022, 0:29

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що Москва "розширює і модернізує" свою ядерну зброю. Його коментарі прозвучали в той час, коли президент Росії Володимир Путін продовжує погрожувати всьому світові використанням ядерної зброї. Про це пише Sky New...