''Укроборонпром'' звинувачує сам себе''? Розкрито нові деталі смертельних вибухів ''Молота'' (фото, відео)

Одна з офіційних причин вибухів українських мінометів М120-15 "Молот", на яку посилається "Укроборонпром" - подвійне заряджання. Насправді ж вона свідчить про грубі помилки виробника, адже запобіжники від досилання другої міни в ствол були передбачені в "Молотах" згідно їхніх тактико-технічних характеристик. Про це в програмі "Кворум" заявила експерт-міжнародник Ірина Верещук. За її словами, за наявності запобіжника, така помилка під час роботи з "Молотом" неможлива апріорі, повідомляють Патріоти України.

"Якщо запобіжника немає, то це невиконання технічних умов контракту. Якщо є факт подвійного заряджання, значить щось не так — потрібно перевіряти, що сталося і як такий міномет потрапив на озброєння", — пояснила Верещук.

ДОВІДКА: подвійне заряджання — це введення у ствол другої міни, коли перша ще всередині. Може мати місце тільки у мінометів. Найчастіше відбувається під час інтенсивного ведення вогню через неуважну роботу бойового розрахунку. З метою запобігання подібних випадків створено спеціальні запобіжники, які нагвинчують на дульну частину ствола.

Вона впевнена, що в цьому випадку постає питання як до виробника, так і до замовника, який прийняв міномети на озброєння відповідним задокументованим актом прийому-передачі.

"Адже є комісія, яка приймає зброю. А одразу після перших випробувань були скарги з боку військовослужбовців і їхніх командирів із приводу використання таких мінометів", — нагадала експерт.

Верещук впевнена: те, що солдати змушені самостійно вживати заходів додаткової безпеки через помилки виробника і вести вогонь "методом мотузки" — неприйнятно.

"Вони знають, що міномет може вибухнути. І він вибухає! А людей рятує тільки те, що вони приводять його в дію мотузкою", — обурилася вона.

Джерело: Обозреватель

Окупанти влаштували ядерний терор: Люди масово тікають з Енергодара через страх, що на ЗАЕС станеться катастрофа

понеділок, 15 серпень 2022, 19:27

Головний фронт воєнної бійні, яку влаштувала Росія на території України, переходить на південь. І це небезпечно, тому що з’явився ризик катастрофи на найбільшій у Європі АЕС, а також початку кривавої битви за важливе місто Херсон, яке російські війська...

"Це правила, написані кров’ю": Кличко пояснив необхідність зупинки громадського транспорту під час тривоги

понеділок, 15 серпень 2022, 18:58

Мер Києва Віталій Кличко пояснив, чому було ухвалено рішення зупиняти рух громадського транспорту на час повітряної тривоги, передають Патріоти України. В інтерв'ю Бабелю він заявив, що це рішення ухвалив Радою оборони міста за рекомендацією військових...