''Укроборонпром'' звинувачує сам себе''? Розкрито нові деталі смертельних вибухів ''Молота'' (фото, відео)

Одна з офіційних причин вибухів українських мінометів М120-15 "Молот", на яку посилається "Укроборонпром" - подвійне заряджання. Насправді ж вона свідчить про грубі помилки виробника, адже запобіжники від досилання другої міни в ствол були передбачені в "Молотах" згідно їхніх тактико-технічних характеристик. Про це в програмі "Кворум" заявила експерт-міжнародник Ірина Верещук. За її словами, за наявності запобіжника, така помилка під час роботи з "Молотом" неможлива апріорі, повідомляють Патріоти України.

"Якщо запобіжника немає, то це невиконання технічних умов контракту. Якщо є факт подвійного заряджання, значить щось не так — потрібно перевіряти, що сталося і як такий міномет потрапив на озброєння", — пояснила Верещук.

ДОВІДКА: подвійне заряджання — це введення у ствол другої міни, коли перша ще всередині. Може мати місце тільки у мінометів. Найчастіше відбувається під час інтенсивного ведення вогню через неуважну роботу бойового розрахунку. З метою запобігання подібних випадків створено спеціальні запобіжники, які нагвинчують на дульну частину ствола.

Вона впевнена, що в цьому випадку постає питання як до виробника, так і до замовника, який прийняв міномети на озброєння відповідним задокументованим актом прийому-передачі.

"Адже є комісія, яка приймає зброю. А одразу після перших випробувань були скарги з боку військовослужбовців і їхніх командирів із приводу використання таких мінометів", — нагадала експерт.

Верещук впевнена: те, що солдати змушені самостійно вживати заходів додаткової безпеки через помилки виробника і вести вогонь "методом мотузки" — неприйнятно.

"Вони знають, що міномет може вибухнути. І він вибухає! А людей рятує тільки те, що вони приводять його в дію мотузкою", — обурилася вона.

Джерело: Обозреватель

Флот агресора розбігтися не встигне: «Особливості нинішнього випробування «Нептуна» — пуски ракет по двох цілях практично одночасно», - генконструктор Коростельов

субота, 30 травень 2020, 12:06

На Одещині на Державному випробувальному полігоні «Алібей» проходить черговий етап державних випробувань комплексу крилатих ракет наземного базування «Нептун», зазначають Патріоти України. Як повідомив кореспондентові АрміяInform Генеральний конструкто...

Хіти тижня. "Перестати стріляти": Зміщення адмірала Воронченка є частиною загальної стратегії Зеленського

субота, 30 травень 2020, 12:00

За Воронченка ВМСУ перетворилися на реальну бойову силу, що має увесь спектр сучасних озброєнь. Чинний командувач Військово-морських сил ЗСУ адмірал Ігор Воронченко мав розмову з міністром оборони Андрієм Тараном та головнокомандувачем Збройних сил ген...