Архієреї Української православної церкви Київського патріархату вирішили зустрітися 13 грудня, щоб підготуватися до Об‘єднавчого собору 15 грудня. Таке рішення владики прийняли на соборі УПЦ КП 6 грудня, повідомляють Патріоти України.
"Архієрейський собор повинен розглянути підсумки підготовчої роботи до Об‘єднавчого собору та ухвалити рішення щодо Об‘єднавчого собору 15 грудня 2018 року", - написав у Facebook керівник інформаційного відділу УПЦ КП, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря).
Зазначається, що під час собору щодо єдиної помісної автокефальної УПЦ, повинні мати право голосу лише українські ієрархи – члени собору. "Присутність духовенства, чернецтва та мирян можлива лише без вирішального голосу", - йдеться в ухвалі собору УПЦ КП.
Також на соборі 13 грудня мають обговорити процедуру висунення кандидатурна предстоятеля єдиної помісної автокефальної УПЦ.
"Висунення кандидатур повинно відбуватися за процедурою, що буде затверджена собором і передбачатиме, що кожен кандидат повинен під час висунення отримати відкриту підтримку визначеного процедурою числа членів собору", - повідомили в УКП КП.
Зазначається, що один член собору може висловити підтримку лише одному кандидату, а загальна кількість кандидатур визначиться за підсумками процедури висунення.
Також в православній юрисдикції додали, що об’єднавчий собор буде складатися з представників УПЦ КП, УАПЦ та ієрархів від Московського Патріархату в Україні.
Зазначається, що президія собору повинна включати представників від цих церков, зокрема – патріарха Філарета.
Підсумки підготовки також мають представити на соборі УПЦ КП 13 грудня, який прийматиме за ними рішення.
Також в УПЦ КП пропонують, щоб після об’єднання кожен архієрей надалі очолював свою єпархію та зберіг свій титул до моменту об’єднання.
"А в майбутньому, протягом кількох десятиліть, звичайний поступовий процес церковного життя приведе до упорядкування територіальних меж єпархій згідно традиційного канонічного порядку", - додали в УПЦ КП.
Укладена 17 січня угода про всеосяжне стратегічне партнерство між Росією та Іраном включає військово-технічне співробітництво, тож можливий експорт Іраном безпілотників типу Shahed та іншого військового обладнання для використання Росією в Україні. Про...
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо поскаржився канцлеру Німеччини Олафу Шольцу на українського президента Володимира Зеленського, який не відповів на його запрошення зустрітися в Давосі та пригрозив "заходами" в разі невідновлення постачання російс...