
В енергосистемі України в нічний час доби є значний надлишок електроенергії. Це може стати базою для серйозного зниження нічного тарифу для сільського населення, що призведе до відмови від газу і переходу на інші джерела. Про це в інтерв'ю "ЕП" розповів віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
"Ми ще не починали розглядати питання альтернативних джерел енергії, які дозволили б взагалі відмовитися від газу. Ми розуміємо, що різко перейти на негазові котли в сільській, наприклад, місцевості важко. Зробити це можна або шляхом установки негазових котлів, або електроопалення. Щоб перейти на електроопалення, необхідно переглянути підхід до нічних тарифів - для сільського населення він повинен бути дуже низьким. Це цілком можливо, оскільки вночі ми маємо значний надлишок електроенергії", - зазначив чиновник.
На його думку, якщо держава приймає рішення про використання електроопалення, потрібно встановити новий нічний тариф, щоб вартість такого опалення була конкурентною.
"На застосування пелет, дров, торфу або вугілля потрібно більше часу. Необхідно додаткове обладнання, автоматичне завантаження, склади ресурсів. Повинні бути чітка логістика постачання і прозорий ринок. Це справа часу. Тим більше, у нас не вистачає компаній, які могли б встановлювати це обладнання", - вважає Геннадій Зубко.
Нагадаємо, раніше віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко порадив жителям сільської місцевості подумати над відмовою від природного газу.
"Перші двоє (італійський диктатор Муссоліні та російська імператриця Катерина ІІ) вже давно померли, а Польща не відкликає орден посмертно. А колишній канцлер Німеччини ніколи настільки відкрито не ображав польську націю, як це зробив президент України...
Іран заявив про досягнення домовленостей зі США під час першого раунду переговорів у Швейцарії. За словами речника Міністерства закордонних справ Ірану Есмаїла Багаї, сторони обговорили створення спеціального механізму для безпечного проходу суден чере...