Важливо: Верховна Рада продовжила особливий статус окупованих територій

Верховна Рада підтримала законопроект № 9153, який пропонує продовжити дію закону про особливий порядок самоврядування окупованих територій Донецької і Луганської областей до 31 грудня 2019 року, повідомляють Патріоти України.

За законопроект проголосували 245 депутатів. Напередодні президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект про продовження дії закону про особливий порядок самоврядування окупованих територій Донецької і Луганської областей до 31 грудня 2019 року.

У жовтні 2017 року Порошенко підписав закон, що створює умови для мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Закон на один рік продовжує дії раніше прийнятого Закону та визначає, що «Україна у прагненні до відновлення територіальної цілісності залишається відданою мирному врегулюванню ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей на основі принципів та норм міжнародного права і Статуту ООН». Документ визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.

У статті 10 закону про особливий порядок місцевого самоврядування прописані умови, без виконання яких вибори в на окупованих територіях неможливі. Серед зазначених умов – виведення незаконних збройних формувань їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України, гарантії вільного волевиявлення, нагляду за виборами, зокрема представниками міжнародних організацій, недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.

Верховна Рада ухвалила закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу у вересні 2014 року, він набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на 3 роки.

Путін не зупиниться: РФ оголосить нову хвилю мобілізації до кінця 2024 року, щоб продовжити наступ в Україні, - FT

субота, 25 травень 2024, 6:30

Російська Федерація буде змушена оголосити чергову хвилю мобілізації до кінця 2024 роки попри те, що наразі її численність більше від української, пише Financial Times. Осію 2022 року Росія вже оголошувала про мобілізацію 300 військових. Однак тоді це ...

Ситуація стрімко погіршується: До кінця війни в Україні може залишитися всього 25 мільйонів осіб, - соціолог

субота, 25 травень 2024, 6:22

За найгіршого сценарію Україна може вийти з війни з 25 мільйонами населення. Однак втрати на фронті становитимуть мізер порівняно з кількістю тих, хто виїхав із країни. Про це OBOZ.UA розповів генеральний директор Київського міжнародного інституту соці...