Відповідь скрепам по РСМД: США готують до виробництва невразливу гіперзвукову ракету

Точність попадання ракети складе кілька метрів, а знищувати вона зможе в тому числі і захищені бункери противника на великій глибині.
У США розробили невразливу гіперзвукову ракету. Ілюстрація: РБК.

США готують до виробництва невразливу гіперзвукову ракету - нова система буде розвивати швидкість близько 7 тис. кілометрів на годину і зможе маневрувати в верхніх шарах стратосфери. Як повідомляє CNBC, ракета, яка розробляється корпорацією Боїнг, матиме масу в 1200 кілограмів, а дальність близько 2,5 тисяч кілометрів, передають Патріоти України.

Точність попадання ракети складе кілька метрів, а знищувати вона зможе в тому числі і захищені бункери противника на великій глибині. В основі нової ракети розробка компанії Боїнг, яка проходить випробування під назвою X-51A і X51b. Обидва прототипи вже літають і їм належить рекорд в роботі прямоточного двигуна на швидкості понад 5М (6700 км / год.).
Ще 1 травня 2013 року США провели успішні випробування ракети над Тихим океаном. Вона була запущена з борту літака B-52, що вилетів з авіабази «Едвардс», і досягла висоти 18200 метрів, де розвинула швидкість відповідну числу Маха 5,1. Політ тривав протягом шести хвилин, за які ракета пролетіла відстань в 426 кілометрів. Цей випробувальний політ виявився найбільш тривалим і успішним з усіх проведених. На даний момент всі подальші випробування засекречені. Даною ракетою зможуть оснащуватися не тільки стратегічні бомбардувальники США, але ряд винищувачів - F22, F15.
Ця ракета ймовірно і буде відповіддю на вихід Росії з договору по РСМД. Варто зазначити, що маневруюча гіперзвукова ракета не зможе бути збита існуючими засобами ППО і до того ж може досягти кінцевої від старту точки за 20 хвилин.

Американський генерал Годжес розповів про різновид ракет ATACMS, які отримають ЗСУ, і на що ті згодяться

понеділок, 25 вересень 2023, 9:05

Ракети ATACMS для України можуть бути варіантом касетного боєприпасу з меншою дальністю ураження. Снаряди цілком підійдуть для ураження деяких ворожих цілей, але вони не настільки ефективні для знищення об'єктів ЗС РФ у Криму, заявив екскомандувач сухо...

Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати росіян станом на 25 вересня

понеділок, 25 вересень 2023, 8:42

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 25.09.24 орієнтовно становлять: