"Вони завжди відставали": Український Бжезинський розвінчав міф про "особливості" Росії

Росіяни захоплювали нові території виключно заради того, щоб довести собі, нібито вони не гірше, ніж інші держави.

Володимир Горбулін. Фото: скріншот з відео.

Російська войовничість і бажання захоплювати все нові і нові території - це результат російського комплексу меншовартості і спроба компенсувати цивілізаційне відставання від Європи. Таку думку висловив фахівець з питань національної безпеки, академік НАН України Володимир Горбулін, передають Патріоти України.

«Росія весь час відставала в розвитку від Європи, - зазначив Горбулін в інтерв'ю на Youtube-каналі "Кириченко Talk". - Це комплекс неповноцінності. Це було болісно. Потрібна була ідея, яка б кожній людині, яка живе в Російській Імперії, донесла: все одно, що у нас немає доріг, існує кріпацтво, але ми Наполеона вигнали і перемогли, Швецію ми перевели з найпотужнішої країни Європи в звичайну державу... Весь час когось завойовували, весь час над кимось були».

На думку академіка, на цьому грунті і народився «міф про російський дух». «Все, що називається "російським духом", це продукт літературної творчості. В принципі - це міф ... Росія не розвивалася зсередини як слід, не народжувалися цивілізаційні цінності», - підсумував Горбулін.

Доля "народної міліції" ОРДЛО: Аваков озвучив компромісне рішення (відео)

п’ятниця, 13 грудень 2019, 11:44

За словами міністра, Київ знову шукає компроміс. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, який раніше розкрив подробиці справи про вбивство журналіста Павла Шеремета, висловив свою думку про долю так званої народної міліції самопроголошених "ЛНР" і "ДНР"...

Хіти тижня. За вказівкою Путіна: Бойовики "ДНР" висунули нахабний ультиматум Києву

п’ятниця, 13 грудень 2019, 11:30

Ватажок бойовиків "ДНР" Денис Пушилін заявив, що рішення "нормандської четвірки" в Парижі, в тому числі і обмін полоненими, який планується провести до Нового року, не будуть здійснені, поки Україна не опублікує "правильний" текст підсумкового комюніке...