"Вони завжди відставали": Український Бжезинський розвінчав міф про "особливості" Росії

Росіяни захоплювали нові території виключно заради того, щоб довести собі, нібито вони не гірше, ніж інші держави.

Володимир Горбулін. Фото: скріншот з відео.

Російська войовничість і бажання захоплювати все нові і нові території - це результат російського комплексу меншовартості і спроба компенсувати цивілізаційне відставання від Європи. Таку думку висловив фахівець з питань національної безпеки, академік НАН України Володимир Горбулін, передають Патріоти України.

«Росія весь час відставала в розвитку від Європи, - зазначив Горбулін в інтерв'ю на Youtube-каналі "Кириченко Talk". - Це комплекс неповноцінності. Це було болісно. Потрібна була ідея, яка б кожній людині, яка живе в Російській Імперії, донесла: все одно, що у нас немає доріг, існує кріпацтво, але ми Наполеона вигнали і перемогли, Швецію ми перевели з найпотужнішої країни Європи в звичайну державу... Весь час когось завойовували, весь час над кимось були».

На думку академіка, на цьому грунті і народився «міф про російський дух». «Все, що називається "російським духом", це продукт літературної творчості. В принципі - це міф ... Росія не розвивалася зсередини як слід, не народжувалися цивілізаційні цінності», - підсумував Горбулін.

Хіти тижня. Евакуювати нікого не збираються: Що відбувається в Северодвінську після вибуху ядерної ракети

середа, 21 серпень 2019, 0:35

​Військову базу під російським Архангельському, де стався потужний вибух, пов'язаний з витоком радіації, в світовій пресі вже назвали «Новим Чорнобилем». Як відомо, вибух на полігоні в 40 кілометрах від міста Северодвінськ прогримів ще 8 серпня. Деякий...

З "Прямим" не вийшло, "ми йдемо до Вас"? Богдан хоче отримати контроль над "112 Україна", і для цього вже залучили СБУ

вівторок, 20 серпень 2019, 23:15

Мета глави ОПУ, нібито, отримати контроль над найрейтинговішим інформаційним каналом країни та вивести його зі сфери впливу Медведчука — близького друга президента РФ Путіна. СБУ відкрила кримінальне провадження щодо телеканалу 112 Україна, і до цього ...