"Вони завжди відставали": Український Бжезинський розвінчав міф про "особливості" Росії

Росіяни захоплювали нові території виключно заради того, щоб довести собі, нібито вони не гірше, ніж інші держави.

Володимир Горбулін. Фото: скріншот з відео.

Російська войовничість і бажання захоплювати все нові і нові території - це результат російського комплексу меншовартості і спроба компенсувати цивілізаційне відставання від Європи. Таку думку висловив фахівець з питань національної безпеки, академік НАН України Володимир Горбулін, передають Патріоти України.

«Росія весь час відставала в розвитку від Європи, - зазначив Горбулін в інтерв'ю на Youtube-каналі "Кириченко Talk". - Це комплекс неповноцінності. Це було болісно. Потрібна була ідея, яка б кожній людині, яка живе в Російській Імперії, донесла: все одно, що у нас немає доріг, існує кріпацтво, але ми Наполеона вигнали і перемогли, Швецію ми перевели з найпотужнішої країни Європи в звичайну державу... Весь час когось завойовували, весь час над кимось були».

На думку академіка, на цьому грунті і народився «міф про російський дух». «Все, що називається "російським духом", це продукт літературної творчості. В принципі - це міф ... Росія не розвивалася зсередини як слід, не народжувалися цивілізаційні цінності», - підсумував Горбулін.

Із канадського Галіфакса вилетів літак із першим танком Leopard 2 для України (фото)

субота, 4 лютий 2023, 23:15

Із канадського міста Галіфакс вилетів літак, на борту якого розташований перший бойовий танк Leopard 2, який Канада надала Україні. Про це в суботу, 4 лютого, повідомила міністерка оборони Канади Аніта Ананд у Twitter, передають Патріоти України. Вона ...

"Стовпи режиму Януковича": Голова фракції "Слуга народу" підтвердив інформацію про позбавлення низки осіб громадянства

субота, 4 лютий 2023, 23:13

Голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія повідомив про позбавлення низки осіб громадянства України. Арахамія повідомив, що президент Володимир Зеленський позбавив громадянства "стовпів режиму Януковича". Про це заявив у суботу ввеч...