"Білоруський президент Олександр Лукашенко наголосив, що до влади в Росії "прийшли нові люди", які більше не сприймають його країну як "братську державу", - пише у своєму блозі політолог Віталій Портников, повідомляють Патріоти України, і продовжує:
"Звідки взялися ці нові люди, Лукашенко не пояснив. Росією - доведеться нагадати це ще раз і читачам, і білоруському президентові - вже 19 років правлять одні і ті ж люди і їхні настрої особливо не змінюються.
1994 року, коли Лукашенко тільки прийшов до влади і взяв курс на створення горезвісної союзної держави Росії і Білорусі, я написав статтю "Радянського Союзу не буде", в якій передбачив крах спроб головного білоруського "антикорупціонера" і інтегратора відродити померлу імперію. Стаття, передрукована білоруською пресою, тоді викликала роздратування і у російських шовіністів, і у білоруських реваншистів. Але за 25 років свого правління Олександру Лукашенку доведеться переконатися в точності мого прогнозу. Його спроби відродити фантом Радянського Союзу можуть завершитися зовсім не відтворенням Союзної держави, а елементарним поглинанням Білорусі Російською Федерацією. Для Лукашенка в цьому шовіністичному проекті місця просто немає. Але якщо він захоче чинити опір знищенню держави, Кремль буде готовий позбавити його субсидій. А Лукашенку від Москви завжди були потрібні насамперед гроші. Тому що саме на ці гроші, не зароблені білорусами, він намагався зберегти в своїй країні нехай маленький, нехай рахітичний, але Радянський Союз. І Москва була готова оплачувати цей огидний експеримент в обмін на розмови про братерство і власну військову присутність в Білорусі.
Однак все зайшло надто далеко - і для Лукашенка, і для Путіна. Економічна ситуація Росії погіршується з кожним днем і у Кремля більше немає зайвих грошей навіть для найвідданішого союзника, він тепер готовий розподіляти те, що ще залишилося, тільки серед своїх. Але і Лукашенку більше не потрібен "брат", який не годує і замислюється про ліквідацію його держави-маєтку.
Найрозумніше в такій ситуації - розірвати "братні" стосунки. Але де Путін знайде іншого такого «союзника» і де Лукашенко знайде іншого такого спонсора? На ці питання відповіді поки що просто немає. Відомо, що білоруський президент традиційно підвищує ставки перед перемовинами із російським колегою - тому що розуміє, що все, в кінцевому рахунку, залежить від Путіна, а не від чиновників. Але неясно навіть не те, чи поступиться цього разу російський президент білоруському, а те, чи є насправді у Путіна кошти для таких поступок".
Керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко спростував поширювану в соцмережах інформацію про те, що у 2023 році планувався арешт колишнього головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Такі чутки Коваленко прокоментував на своєму кан...
Дмитро Снєгирьов, військовий експерт, співголова ГІ "Права Справа" розповів, яку кількість військ росіяни не можуть перекинути на територію України через Курську та Білгородську операції Про це він розповів в етері Еспресо, передають Патріоти України. ...