Виказала родинна схожість: Рідний брат кандидата від РФ на посаду голови Інтерполу представляє Україну в ОБСЄ. У МЗС відреагували на скандал

Дивує, що компетентні органи після початку російської агресії не здійснили перевірку зв'язку між високопоставленим українським дипломатом і кадровим російським розвідником. Адже Прокопчук-молодший має доступ до державних таємниць

Ігор Прокопчук

Прокопчук Ігор Васильович, молодший рідний брат кандидата на посаду глави Інтерполу генерал-майора російської поліції Олександра Васильовича Прокопчука, вже 8,5 років очолює постійне представництво України при міжнародних організаціях у Відні, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Дзеркало тижня".

За даними видання, Ігор Прокопчук в цілому перебуває у закордонному відрядженні 10,5 років, до свого призначення в Відень був послом України в Литві.

"Офіційні органи, причетні до призначення Прокопчука-молодшого до Відня, поки коментарів не дають. Однак, за даними DT.UA, інформація про родинні зв'язки Ігоря Прокопчука та Олександра Прокопчука на поточний момент перевіряється. Хоча викликає здивування, що така перевірка не була проведена раніше, під час призначення дипломата на високий державний пост", - йдеться в матеріалі.

Олександр Прокопчук

Багато хто з колег відзначає помітну зовнішню схожість Ігоря та Олександра Прокопчуків і обидва Прокопчука закінчили Київський державний університет ім.Т.Шевченка. У біографії Ігоря Прокопчука, що розміщена на сайті диппредставництва, зазначено, що народився він у Житомирській області. Вікіпедія батьківщиною Олександра Прокопчука називає Україну, а місцем початку кар'єри – Житомирський обком комсомолу.

"Колеги характеризують Прокопчука-молодшого як висококласного професіонала, обізнаного і дисциплінованого, не схильного публічно обговорювати свої політичні переконання. При цьому колеги не помічали за ним проросійських поглядів і стверджують, що Ігоря Прокопчука цінують і поважають як в ОБСЄ (у Відні), так і в центральному апараті МЗС. За свідченням українських дипломатів, він сумлінно відстоює інтереси України в ОБСЄ. Однак у його колег викликало здивування те, що його діти ще не так давно (уже в розпал російсько-української війни) відвідували школу при посольстві РФ", - пише видання.

У той же час співрозмовники видання підкреслюють, що після всіх необхідних перевірок необхідно приймати зважені рішення. Історія Прокопчука показує, як тісно раніше були пов'язані Україна і Росія.

"Україна має бути пильна під час призначень, але і обережна під час прийняття рішень про звільнення, щоб не втратити професіоналів і щирих патріотів, чиєю єдиною "темною плямою на біографії" можуть виявитися родичі за кордоном", - заявив один зі співрозмовників.

У МЗС України вже відреагували на скандал. Виявляється це для них не стало новиною. Або у відомстві Клімкіна роблять "гарну міну". Так у заяві прес-служби МЗС стверджується, що родинні зв'язки не вплинули на роботу постійного представника України при ОБСЄ Ігоря Прокопчука і не шкодять національним інтересам України.

"Ця війна розкидала по обидва боки лінії фронту друзів, близьких, родичів. Для багатьох це стало справжньою особистою трагедією. Але кожен сам робить свій вибір і за нього відповідає", — зазначили у МЗС.

Нагадаємо, На посаду голови Інтерполу претендує ветеран російського МВС і зовнішньої розвідки Російської Федерації Олександр Прокопчук. За даними українських правоохоронців, Прокопчук є кадровим співробітником російської розвідки, інфільтрованої в Інтерпол.

Україна розгляне питання про призупинення членства в Інтерполі у разі обрання президентом представника Росії.

Мають особливий інтерес: У ЦПД розповіли, хто "штовхає" Путіна на здійснення ударів міжконтинентальною балістикою

п’ятниця, 22 листопад 2024, 17:44

На ескалацію у війні проти України російського диктатора Володимира Путіна штовхають двоє представників його близького оточення. Йдеться про першого заступника голови адміністрації президента РФ Сергія Кірієнка та колишнього секретаря російського Радбе...

У Кім Чен Ина є великий інтерес: Крамаров пояснив, що стоїть за перекиданням солдатів із КНДР у Росію

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:56

Відправлення солдатів з КНДР у Росію є певною навчально-тренувальною місією: війська Північної Кореї не мають досвіду ведення бойових дій, а тут Пхеньяну видалася можливість оцінити рівень своєї армії у бойових умовах та навчити їх. Натомість Росія отр...