Виступ в ООН: "Росія заплатить сповна за ту шкоду, яку завдала Україні, Грузії і Молдові. Всі ми знаємо, що Росія розуміє лише мову сили", - представник України

Міжнародні механізми впливу, в тому числі санкції проти Росії, повинні посилюватися до тих пір, поки Москва не припинить агресію проти сусідніх країн і свої спроби підірвати міжнародне право і світовий порядок.

Про це заявив у понеділок тимчасовий повірений України при ООН Юрій Вітренко під час заходів, присвячених 10-й річниці початку російсько-грузинської війни, , зазначають Патріоти України.

"Міжнародне співтовариство повинне поєднувати дипломатичні інструменти з набагато більш потужними цільовими санкціями, а також ізоляцією російських політичних лідерів і олігархів. Зрештою, всі ми знаємо, що Росія розуміє лише мову сили", - заявив представник України.

Дипломат також закликав ООН "бути більш активними" в розв'язанні конфліктів, ініційованих Росією в Грузії, Україні, Молдові та інших місцях.

"Не дивлячись на наявність відповідних механізмів, таких як Женевські міжнародні дискусії, Нормандський формат або Тристороння контактна група, Рада Безпеки ООН і Генасамблея повинні продемонструвати значно потужнішу позицію щодо конфліктів і збільшити тиск на Росію", - підкреслив український дипломат.

Але більш важливим, за його словами, повинна залишатися послідовна і консолідована політика міжнародної спільноти щодо російської окупації і анексії для забезпечення мирного вирішення конфліктів в регіоні та світі.

"Першим кроком повинна стати деоккупація грузинських і українських територій, скасування визнання так званої незалежності Абхазії і Південної Осетії і виконання всіх інших зобов'язань за чинними угодами", - зазначив представник української місії при ООН.

Він також підкреслив, що Росія, як держава-окупант, має зобов'язання за міжнародним правом перед населенням Криму, Донбасу, Абхазії і Південної Осетії.

"Вона несе повну відповідальність за наслідки своїх міжнародно-протиправних дій і заплатить сповна за ту шкоду, яку завдала", - підкреслив представник Місії України при ООН.

Хіти тижня. "Это сдача Украины, самый опасный пункт - 12": Політолог попередив про небезпеку Мюнхенського плану по Донбасу

четвер, 20 лютий 2020, 14:30

Тарас Березовець упевнений, що за даною ініціативою стоїть Кремль. На Мюнхенській конференції з безпеки 14 лютого "сплив" цікавий документ під назвою "12 кроків до миру на Донбасі". Він дуже небезпечний, вважає український політолог Тарас Березовець. Н...

Просто "цинічна провокація"? Військові показали наслідки атаки окупантів на Луганщині (відео)

четвер, 20 лютий 2020, 13:30

Загарбники атакували наші позиції неподалік Новотошківського, Оріхового, Кримського та Хутора Вільного. У штабі операції Об'єднаних сил продемонстрували наслідки російської атаки на позиції наших вояків поблизу Попасній, що на Луганщині, повідомляють П...