Виступ в ООН: "Росія заплатить сповна за ту шкоду, яку завдала Україні, Грузії і Молдові. Всі ми знаємо, що Росія розуміє лише мову сили", - представник України

Міжнародні механізми впливу, в тому числі санкції проти Росії, повинні посилюватися до тих пір, поки Москва не припинить агресію проти сусідніх країн і свої спроби підірвати міжнародне право і світовий порядок.

Про це заявив у понеділок тимчасовий повірений України при ООН Юрій Вітренко під час заходів, присвячених 10-й річниці початку російсько-грузинської війни, , зазначають Патріоти України.

"Міжнародне співтовариство повинне поєднувати дипломатичні інструменти з набагато більш потужними цільовими санкціями, а також ізоляцією російських політичних лідерів і олігархів. Зрештою, всі ми знаємо, що Росія розуміє лише мову сили", - заявив представник України.

Дипломат також закликав ООН "бути більш активними" в розв'язанні конфліктів, ініційованих Росією в Грузії, Україні, Молдові та інших місцях.

"Не дивлячись на наявність відповідних механізмів, таких як Женевські міжнародні дискусії, Нормандський формат або Тристороння контактна група, Рада Безпеки ООН і Генасамблея повинні продемонструвати значно потужнішу позицію щодо конфліктів і збільшити тиск на Росію", - підкреслив український дипломат.

Але більш важливим, за його словами, повинна залишатися послідовна і консолідована політика міжнародної спільноти щодо російської окупації і анексії для забезпечення мирного вирішення конфліктів в регіоні та світі.

"Першим кроком повинна стати деоккупація грузинських і українських територій, скасування визнання так званої незалежності Абхазії і Південної Осетії і виконання всіх інших зобов'язань за чинними угодами", - зазначив представник української місії при ООН.

Він також підкреслив, що Росія, як держава-окупант, має зобов'язання за міжнародним правом перед населенням Криму, Донбасу, Абхазії і Південної Осетії.

"Вона несе повну відповідальність за наслідки своїх міжнародно-протиправних дій і заплатить сповна за ту шкоду, яку завдала", - підкреслив представник Місії України при ООН.

Питання вже обговорювали: Пристайко розповів, із якою ще країною Європи українці можуть отримати безвіз

неділя, 22 вересень 2019, 13:54

Зараз громадяни України, щоб відвідати Сполучене королівство, мають отримати візу. Україна розраховує на запровадження безвізового режиму з Великобританією. Про це заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко в інтерв'ю, передають Патріоти ...

"Усиленные патрули с необычными шевронами": Донеччани повідомляють про дивну активність окупантів в місті

неділя, 22 вересень 2019, 12:53

Про причини посилення патрулів містяни не знають. Жителі непідконтрольного Україні Донецька в соціальних мережах повідомляють про посилення патрулів членів НЗФ на центральних вулицях міста, передають Патріоти України.