Виступ в ООН: "Росія заплатить сповна за ту шкоду, яку завдала Україні, Грузії і Молдові. Всі ми знаємо, що Росія розуміє лише мову сили", - представник України

Міжнародні механізми впливу, в тому числі санкції проти Росії, повинні посилюватися до тих пір, поки Москва не припинить агресію проти сусідніх країн і свої спроби підірвати міжнародне право і світовий порядок.

Про це заявив у понеділок тимчасовий повірений України при ООН Юрій Вітренко під час заходів, присвячених 10-й річниці початку російсько-грузинської війни, , зазначають Патріоти України.

"Міжнародне співтовариство повинне поєднувати дипломатичні інструменти з набагато більш потужними цільовими санкціями, а також ізоляцією російських політичних лідерів і олігархів. Зрештою, всі ми знаємо, що Росія розуміє лише мову сили", - заявив представник України.

Дипломат також закликав ООН "бути більш активними" в розв'язанні конфліктів, ініційованих Росією в Грузії, Україні, Молдові та інших місцях.

"Не дивлячись на наявність відповідних механізмів, таких як Женевські міжнародні дискусії, Нормандський формат або Тристороння контактна група, Рада Безпеки ООН і Генасамблея повинні продемонструвати значно потужнішу позицію щодо конфліктів і збільшити тиск на Росію", - підкреслив український дипломат.

Але більш важливим, за його словами, повинна залишатися послідовна і консолідована політика міжнародної спільноти щодо російської окупації і анексії для забезпечення мирного вирішення конфліктів в регіоні та світі.

"Першим кроком повинна стати деоккупація грузинських і українських територій, скасування визнання так званої незалежності Абхазії і Південної Осетії і виконання всіх інших зобов'язань за чинними угодами", - зазначив представник української місії при ООН.

Він також підкреслив, що Росія, як держава-окупант, має зобов'язання за міжнародним правом перед населенням Криму, Донбасу, Абхазії і Південної Осетії.

"Вона несе повну відповідальність за наслідки своїх міжнародно-протиправних дій і заплатить сповна за ту шкоду, яку завдала", - підкреслив представник Місії України при ООН.

Росія вдарила по Києву після паузи: Коваленко назвав головну мету ворога

середа, 12 червень 2024, 18:30

Цієї ночі армія Російської Федерації здійснила комбіновану атаку на Київ та область: спочатку окупанти запустили Shahed, а потім - ракети. Росіяни здійснили удар по столиці після тривалої паузи. Чому РФ вдарила по Києву після паузи, в коментарі "РБК.Ук...

Відправили в "розхід": У РФ планують закрити пів сотні колоній через масову відправку ув’язнених на війну проти України, - ЦНС

середа, 12 червень 2024, 18:22

У Російській Федерації планують закрити щонайменше 57 колоній через мобілізацію ув’язнених на фронт в Україну. Приміщення цих в’язниць пустують. Про це повідомляє Центр національного спротиву, передають Патріоти України. Як зазначається, спочатку влада...