
Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що з 1 липня 149 медичних установ почнуть співпрацю з Національною службою здоров'я України. Як повідомила вона на своїй сторінці в Facebook, це лікарні в 22 областях, повідомляють Патріоти України.
"З 1 липня вони почнуть працювати за новими правилами. Вперше сімейні лікарі, терапевти і педіатри мають чіткий перелік послуг, які вони повинні надавати, а держава буде оплачувати ці послуги відповідно до встановлених тарифів та коригуючого коефіцієнту", - пояснила Супрун.
Договори між установами і НСЗУ уклали до 5 червня. А вже з липня вони будуть отримувати фінансування за новою схемою. Ці установи першими отримають гроші за кількість прийнятих пацієнтів.
Обслуговуються в таких медичних установах 8 млн українців. "На 149 закладів, з якими сьогодні укладені договори на друге півріччя буде виділено близько 1,5 млрд грн. Інші заклади охорони здоров'я, як і раніше, будуть надалі фінансуватися через механізм субвенції", - розповіла Супрун.
В установи першої хвилі увійшли всі медустанови Києва, кількох обласних центрів (Вінниця, Полтава і Черкаси) і великих міст (Кривий Ріг і Кременчук).
Наразі на озброєнні російської армії може бути до 120 гіперзвукових ракет "Циркон". Про це йдеться у відповіді ГУР Міноборони України на запит УНІАН щодо кількості таких ракет у ворога, передають Патріоти України. "За оцінкою ГУР МО України, наразі на ...
Сили оборони України вночі 25 червня уразили три мости на окупованих територіях, через які росіяни перекидали війська та підвозили боєприпаси, а також інші об'єкти, які використовували окупанти, передають Патріоти України з посиланням на Генеральний шт...