За розбудову національної православної церкви: Президент нагородив орденами митрополитів Макарія, Симеона й Олександра

Президент Петро Порошенко 8 січня підписав указ про нагородження орденом князя Ярослава Мудрого трьох митрополитів, які зіграли важливу роль у створенні Православної церкви України. Про це йдеться в указі №4/2019 від 8 січня, зазначають Патріоти України.

Колишній предстоятель Української автокефальної православної церкви, митрополит Макарій (Малетич) нагороджений орденом Ярослава Мудрого І ступеня.

Митрополит Вінницький і Барський Симеон (Шостацький), який разом із Макарієм і Філаретом став одним із трьох постійних членів Синоду ПЦУ, нагороджений орденом Ярослава Мудрого IV ступеня.

Симеон разом із митрополитом Переяслав-Хмельницьким і Вишневським Олександром (Драбинком) перейшов у ПЦУ з Української православної церкви Московського патріархату. Митрополит Олександр теж нагороджений орденом Ярослава Мудрого V ступеня.

Нагадаємо, 6 січня в церкві святого Георгія в резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії за участю Патріарха Варфоломія предстоятелю Православної церкви України Епіфанію вручили Томос про автокефалію української церкви.

У деокупованому Лимані виявили масове поховання цивільних (фото)

середа, 5 жовтень 2022, 23:54

У звільненому від російських окупантів Лимані Донецької області знайшли понад 50 поховань із цивільними. Про це повідомляє hromadське, передають Патріоти України. За даними видання, окупанти рили траншеї та змушували мирних жителів, яких підозрювали у ...

«Калінінград наш». Чехи яскраво затролили путінські «референдуми», повернувши колишній Краловец в "родную гавань" (фотофакти)

середа, 5 жовтень 2022, 23:34

Чехи влаштували флешмоб навколо придуманого Володимиром Путіним «референдуму», за підсумками якого російський Калінінград став чеським містом Краловець (оскільки він був заснований 1255 р. королем Чехії). Про це написав російський блогер Рустем Адагамо...