За сценарієм Азова: Експерт заявив про нову небезпеку для України з моря (відео)

Росія має намір повторити в Чорному морі "азовський сценарій" і взяти акваторію під повний контроль свого військового-морського флоту. Для України такий розвиток подій загрожує величезними збитками. Про це заявив в ефірі ObozTV військовий експерт Олександр Мусієнко, коментуючи посилення військового угруповання РФ в анексованому Криму, повідомляють Патріоти України.

"Росія збільшує присутність у Криму, оскільки намагається контролювати акваторію Чорного моря, оголосити себе господарями. Звичайно, там є країни НАТО - Румунія, Болгарія і Туреччина. Але Туреччина тільки зараз починає розвивати військово-морські бази на Чорному морі, у них основний флот зосереджений в Егейському та Середземному морі ", - розповів Мусієнко.

За його словами, Росія "розуміє, що вона зараз повноцінний господар". "Для них важливо контролювати Чорне море, щоб, по-перше, забезпечити безпеку газопроводу "Турецький потік", оскільки для Росії це величезні гроші, вона живе за рахунок газу. По-друге - перешкодити Україні та створити проблеми і незручності на торгових шляхах. Вони в перспективі хочуть нам відрізати торгові шляхи не тільки Азова, а й Чорного моря - це величезні економічні збитки для України", - попередив він.

Як підкреслив військовий експерт, Україні зараз важлива підтримка НАТО, особливо Румунії та Болгарії: "Румуни з розумінням ставляться, болгари менше. Румуни починають з НАТО співпрацювати, щоб не дати Росії Україну відрізати".

Мусієнко констатував, що Україна сьогодні не намагається діяти на випередження і перешкоджати планам РФ.

"Росія вже діє. Ми змушені діяти не на випередження, передбачаючи сценарій, а наздоганяти. Росія почала перекривати Керченську протоку, захоплювати кораблі, атакувати моряків, порушувати міжнародне право - ніби ми не знали, що вона це буде робити, ніби вона не порушувала міжнародне право до цього, перекриваючи українські порти. Росія буде так і діяти далі, блокувати море. Вона послаблює Україну не тільки економічно, але й політично", - заявив він.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Росія почала стягувати військову техніку до Криму після того, як 25 листопада корабель РФ протаранив буксир ВМС України в Чорному морі, після чого було застосовано зброю проти українських військових кораблів і захоплені три судна.

Буквально через два дні після події в мережі з'явилося відео переміще

Жадібність згубила: Грузія сіла в калюжу з планами урвати грошей на авіасполученні з Росією

вівторок, 6 червень 2023, 16:30

Після того, як Грузія відновила авіасполучення з Росією, громадяни країни-агресора почали масово відмовлятися від послуг грузинської авіакомпанії Georgian Airways, передають Патріоти України. Як повідомляють російські ЗМІ, росіяни скаржаться на завищен...

"Вже закінчуються чоловіки": На росТБ несподівано назвали війну "кошмаром" і розмріялися про її закінчення

вівторок, 6 червень 2023, 16:22

Традиційний гість популярного в Росії пропагандистського телешоу "Місце зустрічі" Борис Надєждін знову здивував глядачів із промитими мізками оглушливою заявою. За словами експерта, розв'язана Кремлем "спецоперація" в Україні призвела до того, що в час...