"Зелені чоловічки" в ЄС: Озвучено небезпечний сценарій нової гібридної війни (відео)

Росія після успіхів гібридної війни проти України може влаштувати провокації з використанням "зелених чоловічків" у деяких країнах Європи. Таку думку в ефірі висловив голова громадської Ліги "Україна-НАТО" Сергій Джерд, повідомляють Патріоти України.

За словами експерта, Росія може вторгнутися в одну з європейських країн. Незважаючи на те, що вона має слабку військову готовність, її перевага полягає у веденні гібридної війни.

"Навіть не треба порівнювати війська НАТО і Російської Федерації. Перевага на боці НАТО, але проблема в тому, що Росія використовує гібридну війну, нові технології, "зелених чоловічків" і все інше. Це все викликає побоювання, тому що до війни вчорашнього дня НАТО готова, і це не викликає питань", - сказав він.

Експерт пояснив, в чому полягає головна небезпека гібридних провокацій. "Особливість гібридної війни в тому, що сьогодні реагувати ще рано: не будеш розгортати війська, адже є надія вирішити все дипломатичним шляхом, а завтра вже пізно щось робити, тому що територія вже захоплена", - сказав Джердж.

На його думку, така ситуація, за певних умов, може статися на території Естонії. "Є острови, що належать Естонії, і там ніхто не проживає. Скажімо, сценарій такого плану: російські військові без будь-яких розпізнавальних знаків просто висаджуються на одному острові. Там ніхто не живе, ніякого майна там немає. Ніби як виходить, що втрат для Естонії немає. Так от - починати війну чи ні? Велика дилема. Начебто нічого страшного не сталося: маленький острів, а якщо з цим змиритися - фактично відбулася окупація частини Балтійської країни, що є членом НАТО", - прокоментував експерт.

Глава Ліги "Україна-НАТО" також нагадав про ситуацію в Чорногорії: "Росія планувала зробити свою військово-морську базу, на території, яка була під владою Чорногорії після розпаду Югославії. Росії відмовили, і вона не змогла залишити це просто так, і мала на меті влаштувати справжній переворот".

"Росія планувала влаштувати там військовий переворот, змінити владу і таким чином завадити інтеграції країни в НАТО і ЄС", - сказав експерт. Однак Джердж зазначив, що незважаючи на деяку небезпеку, яка може чекати країни ЄС від Росії, існують позитивні сторони: Європа починає розуміти, що це за держава.

"Чорногорія змінюється. Там є політичний консенсус щодо вступу в НАТО, незважаючи на сильний вплив Росії. Дуже добре, що змінюється ситуація і в Греції, де росіяни почували себе, як вдома. І те, що греки вислали дипломатів, які підбурювали конфронтацію з Македонією" , - підсумував він.

Джерело: Обозреватель

Ракетна атака проти України: Стало відомо про вбитих і поранених цивільних на Запоріжжі

понеділок, 5 грудень 2022, 15:20

В результаті ракетної атаки ворога по селу Новософіївка Запорізького району, пошкоджено приватні будинки мирних жителів. Про це повідомив голова місцевої ОВА Олександр Старух. . «За попередньою інформацією, двоє загиблих та двоє поранених», – йдетьс...