Згадуючи "нового українця" Новинського: Чому Банкова за Порошенка вирішила дати притулок черговому російському олігарху

Втіклий з Росії мільярдер Павло Фукс не прийшовся "ко двору" ні в США ,ні ,навіть, в Ізраїлі, стверджують "злі язики". Зате у Києві колишній харків'янин знайшов дуже впливових заступників

Чому українська влада вирішила дати притулок ''товаришу Фуксу''?

Патріоти України пропонують ознайомитись з публікацією сайта «Обозреватель», котрий в особі свого власника та голови редакційної ради Михайла Бодського веде затяту інформаційну війну з україно-російським олігархом. Дослухаємось до аргументів та заяв видання.

Пам'ятайте, у Леоніда Філатова в чудовій "Сказе про Федота-стрельца, удалого молодца" цар говорить про принцесу, яка шукає чоловіка: "Ей сойдет теперь любой. Хоть горбатый, хоть рябой. Потому как и рябые к нам не ломятся гурьбой".

До чого я згадав ці незабутні рядки. Бізнесмен Павло Фукс, який втік із Росії, вигнаний як загроза національній безпеці зі США та з тієї ж причини видворений із Ізраїлю, живе у Києві під заступництвом найближчого оточення президента України Петра Порошенка. І не просто живе, а живе добре. Продовжує "крутити схеми", названі бізнесом, розпихаючи у власні кишені гроші з української скарбниці. Офіційно він "займається інвестиціями". Запитується, а навіщо оточенню президента України, та ще й у передвиборчий період потрібен такий сумнівний інвестор? Невже "підійде тепер будь-який"? Навіть такий "рябий і горбатий", як Павло Фукс.

Уродженець Харкова Павло Фукс у середині 90-х років минулого століття утік із України у Росію після того, як "розвів на гроші" бюджетну організацію, яка подала скаргу в прокуратуру. Його від'їзд у Москву й подальше працевлаштування були організовані кримінальним авторитетом Сергієм Батозським на прізвисько "Батон", який крутив справи з лідером Оріхівського злочинного угруповання Сильвестром, а також із лідерами "кемеровських" — братами Кузнєцова. "Спритний хлопчина" з України сподобався "Батону", і він прилаштував Пашу Фукса в свою "Зовнішньоекономічну корпорацію", де Паша займався, за його ж словами, "оптовим продажем усього й усім".

Після вбивства в 2001 році Сергія Батозського, Павло вийшов на власну бізнес-доріжку і зайнявся будівництвом. Причому, зайнявся вельми оригінально. Якщо ви думаєте, що Павло Фукс зареєстрував власну будівельну компанію і почав із нуля, то ви помиляєтеся. Разом із всесвітньо відомим аферистом із Казахстану Мухтаром Аблязовим і користуючись своїми зв'язками в угрупованні Батона, він віджав частину великої будівельної компанії "Інгеоком" у її власника Михайла Рудяка, близького до тодішнього мера Москви Юрія Лужкова. У 2005-2006 році "Інгеоком" принесла своїм власникам понад мільярд доларів чистого прибутку. А в наступному 2007 році Михайло Рудяк раптово помер. Смерть була дивною і викликала багато пересудів.

Особливі підозри викликав той факт, що перед смертю Рудяка, Павло Фукс об'єднав свої і його компанії у єдиний холдинг MosCity Group. Компаньйони збиралися розподілити і закріпити договором частки в цьому холдингу після повернення Михайла Рудяка з відпустки. Але Михайло Рудяк із відпустки не повернувся. Йому стало погано в літаку, через годину після вильоту з Москви. Саме завдяки відсутності договору, Павлу Фуксу вдалося вирвати частку покійного Михайла Рудяка у його спадкоємців за десяту частину їхньої реальної вартості. Ні вдова, ні діти Рудяка не посміли сперечатися, а тим більше судитися із компаньйоном за спиною якого маячили злочинні угруповання. До речі, таку ж схему відбирання акцій у компаньйона з його подальшим знищенням, Павло Фукс застосував трохи пізніше і в Україні. Але це — тема окремого розслідування.

Після смерті Рудяка Павло Фукс вирішив розморозити проект будівництва декількох хмарочосів у Москва-Сіті. Зокрема, Imperial Tower і Eurasia Tower. У компаньйони він взяв перевіреного друга Мухтара Аблязова. Під будівництво веж вони взяли кредит в Ощадбанку на 500 мільйонів доларів. У пошуках додаткових інвесторів Павло Фукс провів переговори з американським підприємцем Дональдом Трампом (так, так, з тим самим), який приїхав у Москву. Заманюючи його в пастку, Павло Фукс навіть запропонував йому назвати одну з веж Trump Tower. Але майбутній президент США швидко розібрався, хто сидить перед ним і відмовився входити в проект на запропонованих "вигідних умовах".

Чому українська влада вирішила дати притулок ''товаришу Фуксу''?

Через декілька місяців після початку будівництва, влада Казахстану звинуватила Аблязова в розкраданні 5 мільярдів доларів, і він втік за кордон. З'ясувалося, що йому вдалося прихопити з собою і 70 мільйонів доларів із грошей, виділених Ощадбанком. Отримавши документи про махінації, Сбербанк відмовився продовжити фінансування проекту. На цій підставі Павло Фукс відмовився повертати вже отриману першу половину кредиту й перетворив вежі Москва-Сіті в довгобуд. У 2011 році Ощадбанк намагався повернути гроші через суд, але марно. Тому що, як з'ясувалося, взяти з компанії MosCity Group нічого. Вона являє собою лише декілька офісів, які займаються управлінням проектів і фінансовими операціями, а будівельну техніку, інженерів і будівельників наймає. На рахунку у неї немає ні цента. А всі гроші давно розкидані по офшорах.

Приблизно таку ж схему класичного "кидка" Павло Фукс застосував і під час будівництва житлового комплексу Sкy House. Отримавши від державної компанії "Москапстрой" 105 мільйонів доларів, холдинг MosCity Group несподівано перервав будівництво, яке не закінчене досі. Утім, постраждала в цій справі не тільки державна компанія, а й звичайні громадяни, які перерахували свої "кровні" на рахунок холдингу Павла Фукса. Вони досі виходять на зовсім безглузді демонстрації протесту.

Але якщо демонстрації громадян були безглуздими, то за Ощадбанком і "Москапстроєм" стояла Російська держава з усім своїм каральним апаратом, готовим діяти тими ж методами, якими колись діяли Павло Фукс і його кримінальні компаньйони. Відчувши виразний "запах смаженого", Павло Фукс у 2015 році вирішив повернутися в Україну.

Хтось може вирішити, що, повернувшись на рідну землю, Павло Фукс вирішив раз і назавжди порвати із кримінальним минулим, почати з чистого аркуша, зайнятися справжнім чесним бізнесом. Благо, зроблені в Росії статки дозволяли йому "почати нове життя". Але не такий Павло Фукс. Не для нього всі ці "бізнес-плани", "відсотки прибутку", "витрати і доходи". Він звик отримувати тільки доходи. Причому найдивовижнішим шляхом.

У далекому 2009 році Київський метрополітен закупив у Росії вагони майже на 1,5 мільярда гривень. Спецслужби України ще тоді попередили, що ціна завищена приблизно на 770 мільйонів. Ця сума явно була призначена для "розпилу" учасниками угоди. Зчинився скандал, у результаті якого метрополітен не доплатив російським партнерам 360 мільйонів гривень. Після повернення в Україну Павла Фукса, з'ясувалося, що ці гроші метрополітен повинен йому. Фукс подав у суд. Як ви розумієте, отримати із Росії хоч якісь документи Київський метрополітен не зміг. А без них не зміг і довести наявність афери. У результаті суд постановив виплатити Павлу Фуксу цю суму. А оскільки минуло майже 10 років, то з урахуванням інфляції і відсотків, які набігли, сума зросла до 1,6 мільярда гривень. Так що тепер кожен киянин і гість столиці, заходячи у метро платить приблизно 2 гривні Павлу Фуксу за успішно проведену майже десять років тому аферу.

І це незважаючи на те, що кримінальне минуле Павла Фукса проявилося досить виразно. Ще в 2013 році американський Інститут дослідження Росії, спираючись на дані спецслужб, склав колоду карт "Російська мафія". На кожній карті був зображений представник організованої злочинності. Одна з карт була присвячена Павлу Фуксу. Звичайно, ця колода не є доказом. У Росії її назвали "PR-акцією". Але у 2016 році, коли Павло Фукс прилетів із Лондона у Маямі, його заарештували одразу в аеропорту. Після тривалої розмови з працівниками ФБР, "товариша Фукса" повернули в Лондон. Його американську візу анулювали. У відповідь на запит адвоката, ФБР повідомило, що "Павло Фукс пов'язаний із кримінальними структурами в Росії й Україні, тож становить загрозу безпеці США".

Чому українська влада вирішила дати притулок ''товаришу Фуксу''?

У жовтні 2018 року Павло Фукс прибув на приватному літаку в Ізраїль. Про його приліт були завчасно попереджені ізраїльські спецслужби. В аеропорту Павла Фукса затримали й після допиту видворили з території Ізраїлю. Формулювання — таке ж, як у спецслужб США: "загроза безпеці держави".

Однак, цим ізраїльські спецслужби не обмежилися і вирішили перевірити, для чого і до кого летів в Ізраїль Павло Фукс. Які у нього є інтереси на "Святій землі"?

З'ясувалося, що Павло Фукс мав намір зустрітися із бізнесменом Ігорем Коломойським, який перебуває в Ізраїлі, і "вирішити з ним" деякі проблеми, що стосуються "Приватбанку", який раніше належав Коломойському, а потім був націоналізований урядом України. Але, видно, посередництво "рішали Фукса" не дуже цікавило Ігоря Коломойського.

Утім, неможливість перетнути кордон США й Ізраїлю, не дуже засмутила Павла Фукса. Він повернувся у рідну Україну, де його ні в чому не звинувачують і не підозрюють, і де у нього все виходить. Завдяки зв'язкам в адміністрації президента Порошенка, він взяв під контроль Національну компанію "Надра України", став представником у Києві британської корпорації JKX Oil & Gaz, яка займається видобутком газу.

Годі збагнути! Представник британської компанії, що котирується на Лондонській фондовій біржі, — відомий кримінальний авторитет, якому заборонений в'їзд у США й Ізраїль із міркувань безпеки! Батьки суворого і манірного, чесного і пунктуального британського бізнесу перевертаються у трунах!

Чи знають громадяни України, що їхня країна опинилася у ситуації, описаній приказкою "голодний кіт стеріг сметану"? Національну компанію "Надра України" контролює неохайна людина, котра загрузла у корупції, й назвати яку бізнесменом язик не повернеться! Чи можна придумати більше приниження для країни?

А тепер повернемося до запитання, із якого ми почали ці замітки. Чому влада України прийняла з розпростертими обіймами "будівельного кидалу", людину, підозрювану в зв'язках із російською мафією і російськими спецслужбами, і яка представляє загрозу безпеці США та Ізраїлю — Павла Фукса?

Починаючи з 2014 року Павло Фукс розпочав гру на енергетичному ринку України, активно скуповуючи компанії із видобутку нафти, газу і вугілля, а також газові родовища у Полтавській і Харківській області. Чи не є ці дії Павла Фукса елементами "гібридної війни" Росії проти України. Адже Павло Фукс не просто бізнесмен. Він багато років працював із компаніями, тісно пов'язаними з Кремлем. І те, що його не покарали за численні афери, може свідчити, що Кремль тримає його на гачку — і має можливість змушувати виконувати якісь доручення.

До речі, брат Павла Фукса Роман і сьогодні живе в Росії. Веде бізнес, процвітає. Знаючи мстивість російської влади у відношенню до їхніх кривдників, важко відповісти на запитання, чому правоохоронні органи Росії не чіпають Романа Фукса? Адже він причетний до багатьох афер брата. Наприклад, позику в Ощадбанку вони і брали, і не повертали разом. Відповідь на це запитання може бути тільки одна — ФСБ Росії повністю контролює діяльність двох братів Фуксів. Романа — в Росії, Павла — в Україні.

І ще одне. Позики Павло Фукс брав не тільки в Ощадбанку. Відомий випадок, коли він взяв позику з кримінального "общака". І не повернув. Чи може підприємець не повернути позику, взяту з російського кримінального "общака" і залишитися при цьому живим? Відповідь на це запитання — може. Правда, за умови, що за ним стоять усією своєю міццю спецслужби Росії.

Не варто забувати й про те, що, отримавши у 2016 році новий український паспорт, Павло Фукс зберіг і російський. Чиї інтереси захищає в Україні громадянин двох конфліктуючих держав? Навряд чи українські.

Невже всього цього не розуміє найближче оточення президента Петра Порошенка? Або дійсно їм "підійде тепер будь-який"?

Такий цей персонаж — Павло Фукс, який представляє загрозу безпеці США й Ізраїлю, але чомусь прийнятий владою України. Ми продовжимо знайомити вас із його діяльністю, із подробицями його аферистських схем і шахрайських операцій. Із однією лише метою: припинити його ділову активність в Україні, яка аж надто схожа на підривну діяльність.

P.S. Видання Патріоти України готове надати письмову відповідь бізнесмена Павла Фукса на прописані вище звинувачення та заяви.

Джерело: Обозреватель

ATACMS уже є: Селезньов сказав, чого не вистачає Україні для гарантованого знищення Керченського мосту

четвер, 21 листопад 2024, 23:55

Для того, аби зруйнувати Керченський міст, який зʼєднує РФ з окупованим Кримом, недостатньо буде самих лише ракет ATACMS. Для того, щоб руйнація переправи стала гарантованою, нам потрібні Taurus, передають Патріоти України. Передачу Україні цих ракет п...

Х*йло вкотре лякає світ, що воно "ядерний псіх": Зеленський відреагував на заяву Путіна про удар балістичним "Орєшніком" по Дніпру

четвер, 21 листопад 2024, 23:40

Сьогодні Росія визнала, що зробила уже другий за цей рік крок до ескалації війни проти України. Як наголосив президент України, по Дніпру була застосована нова російська балістична ракета, передають Патріоти України. "Путін ударив по нашому місту Дніпр...