Президент Петро Порошенко заявляє, що з розумінням ставиться до мітингів, але закликає правоохоронців подбати, щоб вони проходили мирно. Про це він сказав під час спільної прес-конференції з президентом Мальти Марі-Луїз Колейро Прекою, повідомляють Патріоти України з посиланням на УП.
Президент Мальти поцікавилася, чого під Верховною Радою мітингують люди, на що Порошенко відповів:
"Це є надзвичайно важливим методом демократії, я з розумінням ставлюсь до акцій і з повагою до їх учасників. Але мені надзвичайно важливо і я вимагаю від усіх правоохоронних органів забезпечити мирний характер акцій. Ні в якому разі не можна допустити, щоб безвідповідальні політикани повторили трагічні події, які відбутися 31 серпня, які призвели до загибелі 4 нацгвардійців", - сказав Порошенко.
Він додав, що втішений тим, що його ініціативи "знайшли такий відгук і в серцях людей, і в організаторів акції".
За словами Порошенка, він ще 2 роки тому вніс законопроект про зміни до Конституції про скасування депутатської і суддівської недоторканності.
"Перший етап ми зробили. Суддівська недоторканність ліквідована. І 8 тисяч носіїв недоторканності вже її не мають. Залишись ще 450", - сказав Порошенко.
Він додав, що вимагав скасування депутатської недоторканості і в своєму зверненні на День конституції і в посланні до депутатів у вересні.
"І вніс законопроект змін до Конституції, який абсолютно чітко передбачає скасування депутатської недоторканості. Те, що вони (мітингувальники – ред.) це підтримують, я дуже тішуся. Чекаю відповідної реакції у залі", - сказав Порошенко.
За його словами, уся судова реформа відбувається у тісній співпраці з Радою Європи і Венеціанською комісією.
"Сам термін Антикорупційного суду з'явився у моєму законопроекті про судову реформу.
Я чекаю від Верховної Ради, що вони напрацюють відповідний законопроект. Я залюбки прийму напрацювання парламенту і внесу законопроект, який можна дуже швидко розглянути", - сказав Порошенко.
Він додав, що у бюджеті на 2018 рік вже передбачили й відповідні кошти на Антикорупційний суд.
"Ми відриті до співпраці з будь-якими ініціативами. Не треба стукати у відкриті двері. Сподіваюся, що акції носитимуть мирний характер і сприятимуть прийняттю в тому числі і президентських законопроектів", - сказав глава держави.
Як відомо, 17 жовтня у центрі Києва проходить кількатисячний мітинг за зняття депутатської недоторканності, зміни виборчого законодавства та створення антикорупційного суду.
У законопроекті президента пропонується викласти статтю 80 Конституції таким чином: "Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп".
При цьому з даної статті президент пропонує вилучити, що "народним депутатам гарантується депутатська недоторканність" і що "народні депутати не можуть бути без згоди Верховної Ради притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані".
У разі ухвалення пропозиції президента, цей закон набуде чинності з 1 січня 2020 року.
Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...