Звідки "ноги" ростуть: "Антибандерівський" закон створювали проросійські вчені

Ілюстрація: ЖЖ

Авторів скандального польського закону про Інститут національної пам'яті, який привів до конфлікту в стосунках з Україною, Ізраїлем і США консультували історики, які займають відверто антиукраїнську позицію. Про це в статті на Rzeczpospolita написав журналіст Віктор Ферфецький, повідомляють Патріоти України.

Він вказав на те, що представників праворадикального політичного руху Кукіз'15, який вніс до закону скандальну частину щодо визначення злочинів українських націоналістів, консультував польський історик Войчех Мушиньський.

Ферфецький нагадав, що історик не тільки брав участь у розробці законопроекту, але також був присутній на засіданні комісії з питань правосуддя і прав людини в листопаді 2016 року, на якому був представлений документ.

Іншим консультантом Кукіз'15 виступив історик українського походження Володимир Осадчий, який працював коментатором у кремлівській інформагенції Sputnik. Учений неодноразово заявляв про "небезпеки бандеризації" України та критикував східну політику Польщі. Під час засідання комісії він також висловив свою думку про те, що "в Україні поширюється ідеологія націоналізму, яка стає обов'язковою державною". Крім того Ферфецький зазначив, що історик Єжи Таргальський заявляв про те, що Кукіз'15 також міг консультувати ще один проросійський учений - Чеслав Партач.

Послалася на санкції ЄС: Болгарія заблокувала зарплати працівникам російського посольства

середа, 6 липень 2022, 19:44

У Болгарії заблокували переказ на суму 890 тисяч доларів у російське посольство. Про це повідомляє BNR, передають Патріоти України. Причиною такого рішення стали санкції від Євросоюзу. "Є переказ до посольства Росії, який потрапляє безпосередньо під са...

На Одещині сили ППО збили ворожу ракету, яку запустили окупанти з літака Су-35

середа, 6 липень 2022, 19:27

Війська РФ намагалися завдати чергового ракетного удару по Одеській області. Ракету повітряного базування Х-31 збили українські захисники. Про це повідомили у Оперативному командуванні "Південь", передають Патріоти України. Зазначається, що снаряд запу...