Зворотного шляху вже не буде: Порошенко і патріарх Варфоломій підписали угоду про створення незалежної церкви в Україні (відео)

​У Москві сподіваються на неміцне здоров'я Вселенського патріарха, чвари українських архієреїв в процесі об'єднавчого собору і все інше, що може загальмувати процес надання Томасу. А потім якось домовитись із наступником Варфоломія.

Патріарх Варфоломій і Петро Порошенко. Фото: скріншот з відео.

Президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали угоду про створення незалежної української православної церкви. Про це Порошенко заявив після зустрічі з патріархом в Стамбулі. Підпис цього історичного документу зобов'язує обидві високі сторони довести до кінця справу оформлення автокефалії православ'я в Україні, констатують Патріоти України.

Відтепер покладено край неканонічному пануванню Московської імперії над душами українців і назад шляху немає. «Сьогодні історичний день, який був початий з перших днів відновлення нашої незалежності», - сказав глава держави після зустрічі.

За словами президента, ця угода забезпечить створення української церкви в чіткій відповідності з канонами Вселенського православ'я. «Угода, яку ми сьогодні підписали, завершує цей процес... створює всі умови для того, щоб процес надання, точніше підготовки, до Собору, процес надання Томосу був проведений абсолютно в чіткій відповідності з канонами православної церкви», - сказав Порошенко.

Глава української держави назвав цей день, 3 листопада, історичним і подякував патріарху. «Від імені українського народу дякую Його Святості і Синоду за дуже важливе і мудре рішення», - сказав президент України.

У свою чергу патріарх Варфоломій після підписання угоди зазначив: «Я впевнений, що рішення про автокефалію призведе до єдності та об'єднання всіх православних в Україні».

"Тут будь-яке слово може вплинути на результат": У розвідці прокоментували передачу українських військовополонених Угорщині

субота, 10 червень 2023, 23:29

Україна наразі не має інформації про те, що українські військовополонені, про передачу яких оголосила Російська православна церква, знаходяться в Угорщині. Про це заявив речник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов в ефірі інформ...

Росіяни обстріляли рятувальників, які працювали на місці пожежі у Харківщині, є жертви (фото)

субота, 10 червень 2023, 23:15

У Харківській області українські рятувальники потрапили під повторний обстріл російських окупантів, один з них загинув. Про це повідомляють у Головному управлінні Держслужби з надзвичайних ситуацій України у Харківській області, передають Патріоти Укра...