105 років тому всесвітньо відомий авіатор вперше в історії здійснив безпосадочний переліт з Києва до Одеси

На ті часи для легких монопланів та біпланів таке взагалі вважалося неможливим. Рекорди дальності демонстрували льотчики важких літаків, як то інший киянин, геніальний Ігор Сікорський на своєму "Іллі Муромці"

Штабс-капітан Петро Нестеров біля свого літака "Ньюпор IV»

14 березня 1914 р. на літаку "Ньюпор-IV" авіатор Петро Нестеров із механіком Руденком здійснили переліт із Києва в Одесу за 3 години 9 хвилин.

Льотчик вважав, що переліт здатний його прославити. Попросив у свого начальника генерала Костянтина Борескова дозволу на переліт без пересадок. Той заявив, що "Ньюпор" має бак на три години льотного часу, цього вистачало на 320 км, а до Одеси 480 км. Але дозвіл на переліт дав.

Нестеров вилетів з летовища на Сирці. Використовував залізницю, як орієнтир. Над Білою Церквою залізниця пішла вбік, але Нестерову вдалося скоригувати маршрут. Згодом льотчик побачив Одесу.

Літак сів на одеському стрілецькому полі. В "Перлині біля моря", де публіка носила його на руках, Нестеров відвідав аеродром та авіаційну школу. Через кілька днів він здійснив переліт до Севастополя.

Особливі ціни на житло: Дружина італійця пропонує українським заробітчанам відпочинок біля моря (фото)

середа, 27 березень 2019, 5:45

Українка Юлія Хемій на час курортного сезону на узбережжі Адріатичного моря здає квартиру виключно українським заробітчанам. "Італійці можуть дозволити собі відпочинок за 2-3 тисячі євро на місяць, а українці — ні. Але вони також хочуть відпочити. Тим ...

Молодий таїландець зняв прихованою камерою, що робить ночами його кіт (фото)

середа, 27 березень 2019, 0:30

Господар вирішив дізнатися, що робить його вихованець вночі, коли той спить. Нещодавно господар вирішив дізнатися, що робить його вихованець вночі, коли той спить. Хлопець встановив камеру, яка здатна знімати в темряві і ліг спати. Вранці він перегляну...