105 років тому всесвітньо відомий авіатор вперше в історії здійснив безпосадочний переліт з Києва до Одеси

На ті часи для легких монопланів та біпланів таке взагалі вважалося неможливим. Рекорди дальності демонстрували льотчики важких літаків, як то інший киянин, геніальний Ігор Сікорський на своєму "Іллі Муромці"

Штабс-капітан Петро Нестеров біля свого літака "Ньюпор IV»

14 березня 1914 р. на літаку "Ньюпор-IV" авіатор Петро Нестеров із механіком Руденком здійснили переліт із Києва в Одесу за 3 години 9 хвилин.

Льотчик вважав, що переліт здатний його прославити. Попросив у свого начальника генерала Костянтина Борескова дозволу на переліт без пересадок. Той заявив, що "Ньюпор" має бак на три години льотного часу, цього вистачало на 320 км, а до Одеси 480 км. Але дозвіл на переліт дав.

Нестеров вилетів з летовища на Сирці. Використовував залізницю, як орієнтир. Над Білою Церквою залізниця пішла вбік, але Нестерову вдалося скоригувати маршрут. Згодом льотчик побачив Одесу.

Літак сів на одеському стрілецькому полі. В "Перлині біля моря", де публіка носила його на руках, Нестеров відвідав аеродром та авіаційну школу. Через кілька днів він здійснив переліт до Севастополя.

Хіти тижня. "Я вбив твою доньку": Спливли страшні подробиці трагедії з українкою у Польщі (фото)

п’ятниця, 20 вересень 2019, 4:00

Вбивцею українки Христини В. у польському місті Гожув виявився місцевий житель Павло Рожанський. У неї ніколи не було жодних стосунків із вбивцею, але він майже рік переслідував її і погрожував. Дівчина скаржилася на нього і просила захисту, але ніхто ...

Хіти тижня. Неймовірні історії війни: "Ожив" у морзі і попросив закурити

п’ятниця, 20 вересень 2019, 1:00

Оператора-навідника БМП із позивним «Льова» зарахували до загиблих, а він… заговорив. Неймовірну історію розповіло видання Північ, передають Патріоти України. 13 лютого 2015 року. Донецький напрямок. У морзі прифронтового шпиталю стоїть цілковита нічна...