2 січня - день Іоанна Кронштадського: Народні традиції та прикмети

У цей день починали готуватися до святкування Різдва.

Ілюстрація: natalyanesterenko.com

2 січня віряни вшановують Іоанна Кронштадського. Також в цей день моляться святому Ігнатію Богоносцю. На честь цих святих в храмах 2 січня служать молебні і влаштовують хресні ходи, повідомляють Патріоти України з посиланням на depo.ua.

У народному календарі йдеться про те, що велика увага 2 січня приділяється захисту будинків від злих сил. Про погоду в день 2 січня можна судити про те, яким буде урожай.

У цей день починали готуватися до святкування Різдва. Господині 2 січня прибирали в будинках, запасалися продуктами, фарбували меблі і стіни. Всі розучували колядки, пісні, шили карнавальні костюми.

Якщо людина дотримувалася Різдвяного посту, то в день 2 січня пропонувалося їсти тільки сирі фрукти і овочі.

Тим, хто народився 2 січня, дарували талісман з турмаліном. Вважалося, що цей камінь зможе вберегти від біди і пристріту, подарувати довголіття і міцне здоров'я.

Народні прикмети на 2 січня:

У цей день з дерев і чагарників струшують сніг. Чим більше снігу вийде струсити, тим більший урожай вдасться зібрати влітку і восени. Особливо часто сніг струшували з яблунь, оскільки 2 січня вважали "яблучним днем"

Якщо на деревах 2 січня іній, значить, погода буде ясною.

Зоряне небо віщує багатий урожай протягом усього року.

У давнину на Русі в день 2 січня ходили з іконами навколо будинків - вважалося, що це допомагає відлякувати злих духів, вберегти сім'ю від голоду і нещастя.

Дому 2 січня вклонялися до пояса, щоб захистити його від зла. Виявляли шану кожному приміщенню: коморі, будівлям для зберігання начиння, утримання тварин.

Вважалося, що будинок - хранитель сімейних традицій.

Якщо синиці голосно щебечуть - те, за прикметами, чекай довгі, холодні дні.

Яка погода 2 січня, таким і буде місяць серпень. Якщо на вулиці сльота і хуртовина - холодним і дощовим, а якщо морозним і ясним - то жарким і сонячним.

Знають не всі: Історики розповіли про справжнє походження назви "Київ"

вівторок, 13 травень 2025, 17:30

Походження назви української столиці — Києва — і досі залишається предметом наукових дискусій, адже легенди про його засновників можуть виявитися пізнішими вигадками, передають Патріоти України із посиланням на проєкт ”Параграф”. Хоча загальновідома л...

В Україні посилять правила переказів грошей між картками: До чого готуватись з 1 червня

вівторок, 13 травень 2025, 17:28

В Україні посилять правила карткових переказів: з 1 червня з картки на картку без офіційного підтвердження заробітку можна буде перераховувати на 50 тис. грн менше, ніж зараз – до 100 тис. грн. Втім готуватись до нововведення самі банки радять уже зара...