20 грудня - день Амвросія: Історія свята, народні традиції та прикмети.

У давнину з цього дня і до самого Різдва намагалися нічого не святкувати.

Ілюстрація: imagecdn3.luxnet.ua

20 грудня вшановується пам'ять святого Амвросія Медіоланського, який жив в Італії приблизно в IV столітті і був відомий як єпископ християнської церкви і проповідник, повідомляють Патріоти України з посиланням на depo.ua.

Його вважають одним з чотирьох впливових єпископів християнства. Авторитет Амвросія був настільки сильний, що єпископ навіть міг впливати на прийняття рішень імператором Феодосієм Великим, який нікому більше не дозволяв собі вказувати. Саме такі відносини держави і церкви стали прецедентом, який дозволив визначити розвиток країни на довгі роки вперед.

Прославився Амвросій тим, що вів скромний спосіб життя. Був відомий як борець з інакомисленням і язичництвом. Протягом життя він здійснив велику кількість чудес за допомогою молитви.

Дівчатам 20 грудня належало шити. Перед початком роботи обов'язково вимовляли молитву. Готувалися до Різдва. Братчини і посиденьки більше не проводились до самого 6 січня.

Цей день підводив риску під святами року, що минає. З цього дня і до самого Різдва раніше намагалися нічого не святкувати.

Прийшов Амвросій - свята відкинув. Це означало, що до Різдва свят більше не буде.

Народні прикмети на 20 грудня

Якщо людина народилася в день Амвросія, то в якості талісмана їй рекомендується носити чорний агат або сердолік.

Якщо людина народилася 20 грудня, то буде майстром на всі руки, а якщо йдеться про жінку, то вона буде прекрасною рукодільницею.

Пішов щільний і мокрий сніг - прикмета того, що літо буде вологим, з великою кількістю опадів, і навпаки.

Сонце 20 грудня перебуває в серпанку - заметіль буде.

Сонце 20 грудня опускається в хмари - варто чекати снігопаду.

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...