36 осіб, яким повідомили про підозру щодо злочинів проти Майдану, працюють у правоохоронних органах, із них 10 - на керівних посадах, - Горбатюк

За даними ГПУ, у січні – лютому 2014 року в Києві загинуло 78 мітингувальників, понад 200 осіб дістали вогнепальні поранення, ще приблизно 1000 протестувальників – інші тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.

Сергій Горбатюк. Фото: Фокус.

36 осіб, яких повідомили про підозру в межах проваджень про злочини на Майдані у 2014 році, продовжують працювати у правоохоронних органах, заявив 19 лютого під час круглого столу в Києві голова управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк, повідомляють Патріоти України.

За словами Горбатюка, розслідування злочинів проти мітингувальників у 2013–2014 роках досі не завершили через відсутність підтримки з боку керівництва України. "На сьогодні з тих, кому повідомлено про підозру, 36 продовжують працювати у правоохоронних органах, із них 10 – на керівних посадах", – заявив Горбатюк.

Він зазначив, що усвідомлює недостатність нинішніх результатів слідства. "Чому не досягнуто повноцінних результатів, незважаючи на всі докладені зусилля? З усіх осіб, які оточували розслідування, тільки сім'ї Небесної сотні, їхні адвокати, представники громадських організацій [сприяли слідству]... На жаль, тієї допомоги, підтримки, яка була потрібна і яку насамперед декларували... її не отримували. Саме від керівництва держави, керівництва правоохоронних органів", – додав Горбатюк.

За даними ГПУ, у січні – лютому 2014 року в Києві загинуло 78 мітингувальників, понад 200 осіб дістали вогнепальні поранення, ще приблизно 1000 протестувальників – інші тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. У виконанні розстрілів звинувачують бійців роти спецпризначення "Беркут". В організації злочину – екс-президента Віктора Януковича, екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, його екс-заступників Віктора Ратушняка та Петра Федчука, екс-голову СБУ Олександра Якименка та його колишнього заступника Володимира Тоцького.

Більшість підозрюваних беркутівців і чиновників переховуються у РФ та анексованому нею Криму. У справах, які веде управління спецрозслідувань ГПУ, оголошено в розшук понад 90 осіб. 1 лютого генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив про завершення розслідування. "Ми завершили досудове слідство щодо винних у розстрілі на Майдані. Ми маємо всі докази для передачі в суд", – зазначив він.

3 лютого Горбатюк не підтвердив інформації Луценка про завершення досудового слідства. "Слідство не завершено", – заявив він.

Віддав життя за Україну: На Херсонщині загинув 24-річний грузинський доброволець Леван Лохішвілі

четвер, 21 листопад 2024, 22:55

На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...

В Україні деяким пенсіонерам щомісяця доплачуватимуть 2361 грн: Ось хто отримає виплати

четвер, 21 листопад 2024, 22:40

В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...