36 осіб, яким повідомили про підозру щодо злочинів проти Майдану, працюють у правоохоронних органах, із них 10 - на керівних посадах, - Горбатюк

За даними ГПУ, у січні – лютому 2014 року в Києві загинуло 78 мітингувальників, понад 200 осіб дістали вогнепальні поранення, ще приблизно 1000 протестувальників – інші тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.

Сергій Горбатюк. Фото: Фокус.

36 осіб, яких повідомили про підозру в межах проваджень про злочини на Майдані у 2014 році, продовжують працювати у правоохоронних органах, заявив 19 лютого під час круглого столу в Києві голова управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк, повідомляють Патріоти України.

За словами Горбатюка, розслідування злочинів проти мітингувальників у 2013–2014 роках досі не завершили через відсутність підтримки з боку керівництва України. "На сьогодні з тих, кому повідомлено про підозру, 36 продовжують працювати у правоохоронних органах, із них 10 – на керівних посадах", – заявив Горбатюк.

Він зазначив, що усвідомлює недостатність нинішніх результатів слідства. "Чому не досягнуто повноцінних результатів, незважаючи на всі докладені зусилля? З усіх осіб, які оточували розслідування, тільки сім'ї Небесної сотні, їхні адвокати, представники громадських організацій [сприяли слідству]... На жаль, тієї допомоги, підтримки, яка була потрібна і яку насамперед декларували... її не отримували. Саме від керівництва держави, керівництва правоохоронних органів", – додав Горбатюк.

За даними ГПУ, у січні – лютому 2014 року в Києві загинуло 78 мітингувальників, понад 200 осіб дістали вогнепальні поранення, ще приблизно 1000 протестувальників – інші тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. У виконанні розстрілів звинувачують бійців роти спецпризначення "Беркут". В організації злочину – екс-президента Віктора Януковича, екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, його екс-заступників Віктора Ратушняка та Петра Федчука, екс-голову СБУ Олександра Якименка та його колишнього заступника Володимира Тоцького.

Більшість підозрюваних беркутівців і чиновників переховуються у РФ та анексованому нею Криму. У справах, які веде управління спецрозслідувань ГПУ, оголошено в розшук понад 90 осіб. 1 лютого генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив про завершення розслідування. "Ми завершили досудове слідство щодо винних у розстрілі на Майдані. Ми маємо всі докази для передачі в суд", – зазначив він.

3 лютого Горбатюк не підтвердив інформації Луценка про завершення досудового слідства. "Слідство не завершено", – заявив він.

Отримали заяву від дружини: Поліція розслідує зникнення таксиста, який конфліктував із представниками ТЦК у Харкові

субота, 18 січень 2025, 21:07

18 січня до поліції надійшла заява від 30-річної жінки про встановлення місцезнаходження її цивільного чоловіка 1983 року народження. Зі слів заявниці, він перестав виходити з нею на зв'язок з 16 січня, тому що його забрали співробітники ТЦК. У своєму ...

Десятки поранених: В Іспанії впав гірськолижний підйомник (фото)

субота, 18 січень 2025, 19:41

В Іспанії «обвалився» гірськолижний підйомник, внаслідок чого десятки людей отримали поранення. Наразі відомо про щонайменше 30 постраждалих. Про це пише Sky News, передають Патріоти України. Інцидент стався на крісельному підйомнику на гірськолижному ...