8 березня і 9 травня - робочі: Українцям готують "сюрприз"

У рамках реформи державного святкового календаря Український інститут національної пам'яті хоче систематизувати категорії свят і поділити на державні, міжнародні свята, дні жалоби, пам'ятні дати, професійні свята, скорботні дні, традиційні свята.

Ілюстрація: ukr.media

Інститут національної пам'яті виступив із пропозицією скоротити кількість святкових днів в Україні до десяти. Відповідний законопроект подали на узгодження Міністерству культури, повідомляють Патріоти України.

Як заявила представник Українського інституту національної пам'яті Ганна Байкеніч, якщо цей проект закону буде прийнятий у такій редакції, то вже з 2018 року введуть 9 неробочих днів. Зокрема, 4 неробочих дні - державні свята: День Конституції, День Незалежності, День Захисника і день пам'яті та примирення - 8 травня.

Ще один вихідний - це Міжнародний день праці і ще чотири вихідних - це традиційні свята: Трійця, Новий рік, Різдво і Великдень.

Також 25 грудня вже стало святковим неробочим днем, відповідні зміни внесуть у законопроект.

Таким чином, 8 березня і 9 травня залишаться святковими, але робочими днями. 2 травня, як святковий день, пропонується скасувати.

"Це радянський рудимент, не відзначається взагалі ніде, тільки в одній якійсь країні світу, як неробочий", - сказала Байкеніч.

Законопроект пропонує скасувати практику перенесення вихідних днів, коли свято випадає на суботу або неділю. Тоді загальна кількість святкових вихідних у залежності від конкретного року може скорочуватися до 6-8 днів.

"Тільки Великдень, Різдво і Трійця будуть переноситися на понеділок. Україна погоджується на таку традицію, спираючись на загальноєвропейські практики", - зазначила Байкеніч.

"Бажаю пекла кожній парашській пиці": Даша Астаф'єва показала, як спала на полу в коридорі під час нічної атаки на Київ (фото)

неділя, 28 травень 2023, 19:00

Співачка та волонтерка Даша Астаф'єва, як і більшість киян сьогодні, ночувала в укритті, повідомляють Патріоти України. У ніч проти 28 травня російські війська завдали чергового масованого удару по Україні "Шахедами", тож у столиці було гучно. На своїй...

У тропічних лісах несподівано знайшли загублене місто майя

неділя, 28 травень 2023, 18:54

Дослідники виявили прадавнє місто майя, яке досі залишалося прихованим, обплетене комплексом з приблизно 400 взаємопов'язаних поселень. Деяким із них понад 3 тисячі років, вони пов'язані між собою. Про це пише видання The Washington Post, передають Пат...