8 січня - Собор Пресвятої Богородиці: Що категорично не можна робити в цей день

8 січня православний світ відзначає важливе свято - Собор Пресвятої Богородиці, повідомляють Патріоти України.

Історія свята

Собор Пресвятої Богородиці Свято Собору Пресвятої Богородиці має давнє походження, офіційно святкування було установено в 681 році. 8 січня прославляють Богоматір, яка дала життя сину Божому.

Цей день називають Собором через те, що відбувається загальне (соборне) святкування й інших людей, близьких Діві Марії та Ісусу Христу.

Разом з Богоматір'ю, в святкування Собору також звершується пам'ять тих, хто по плоті був близький до Спасителя: святого Йосипа Обручника, царя Давида (предка по плоті Господа Ісуса Христа і святого Якова-брата Господнього, сина від першого шлюбу святого Йосифа Обручника), який супроводжував разом з батьком Матір Божу і Богонемовля Ісуса при втечі в Єгипет.

Що можна робити на Собор Пресвятої Богородиці

8 січня вважається святом породіль і бабок-повитух. На Богородицю зазвичай колядували жінки (ходити по домівках з привітаннями, співати колядки) . Вони ходили до повитух, причащали їх вечерею, а також проводили обіди та панахиди по померлих.

У народі 8 січня називали «Бабиними кашами». Жінки брали ложку і ходили в гості, їли кашу, яку господарі спеціально готували для такого випадку. В цей день тривають святки.

Дівчата починають гадати. Що не можна робити на Собор Пресвятої Богородиці В давнину вважали, що свято 8 січня для жінок важливіше, ніж Різдво Христове, оскільки пов'язане з Дівою Марією.

Вважалося, що якщо вагітна жінка чи її чоловік, навіть через крайню необхідність, працюватимуть у цей день, то у них дитина народиться з фізичними вадами. В цілому заборони стосуються насамперед домашньої роботи - не можна шити, прибирати і прати.

Українцям можуть скасувати виплату пенсії: У чому причина та що потрібно знати

вівторок, 13 травень 2025, 8:05

В Україні пенсійні виплати можуть бути призупинені, якщо людина не пройшла фізичну ідентифікацію або на її рахунку немає руху коштів понад 6 місяців. Щоб поновити виплати, достатньо подати заяву та пройти верифікацію – особисто або онлайн. Про це повід...

Його купують всі! В Україні ціни на популярний овоч різко зросли - в чому причина

вівторок, 13 травень 2025, 0:25

В Україна зафіксували суттєве підвищення цін на цибулю. Це пов'язано із сезонним скороченням обсягів цього овочу в місцевих господарствах. Фермери реалізують цибулю за ціною від 18 до 27 грн за кілограм (еквівалентно $0,43–0,65 за кілограм), що в серед...