Існує низка стереотипів про здоров’я. Наприклад, прослуховування класики у ранньому дитинстві ніяк не впливає на розумовий розвиток дитини, а постійне носіння бюстгальтера не збільшує ризик розвитку раку, повідомляють Патріоти України.
Ми спростуємо 11 популярних міфів про здоров’я, в які люди сліпо вірять десятиліттями.
Через 10 років група вчених провела близько 40 дослідів, присвячених так званому “ефекту Моцарта”, і не змогла довести, що прослуховування класики хоч якось підвищує рівень інтелекту.
Дослідження 2014 року показало, що носіння бюстгальтера не чинить ніякого впливу на розвиток раку молочної залози. Вчені з Центра дослідженнь раку імені Фреда Хатчінсона в Сіетлі обстежили понад 1500 жінок в постменопаузі (у 1000 із них було діагностовано рак), дізналися про їх звички носіння бюстгальтера і прийшли до висновку, що постійне його носіння не сприяє розвитку рака молочної залози.
Цікаво, що думка про бюстгальтер як про винуватця розвитку рака виникло після виходу у 1995 році неоднозначної книги “Одягнений для вбивства”. До того ж, написана вона була вченими-антропологами, а не медичними дослідниками.
Тому лікарі рекомендують відвідувати офтальмолога щорічно. До того ж, за допомогою огляду окуліст може виявити ознаки інших серйозних захворювань на ранніх стадіях.
Всім знайомі відчуття під час чхання: очі сильно замружені, різкий видих, під час якого здається, ніби серце підстрибує всередині. Звідси і склалась думка, що серце на мить зупиняється.
Проте, як стверджує кардіолог Девід Ратлен з Арканзаського університету медичних наук, коли ми чхаємо, внутрішньогрудний тиск у нашому тілі різко підвищується. Тим самим зменшується приток крові до серця, яке у свою чергу, міняє своє регулярне серцебиття. Проте електрична активність серця під час чхання не припиняється, тобто серце не перестає працювати.
Кребтрі вивчив мутації в наших генах і виявив, що рівень людського інтелекту почав повільно знижуватися з тих пір, як люди перестали бути мисливцями і збирачами. Таким чином, людство тупішає через відсутність конкуренції за виживання, адже ми живемо в безпечному цивілізованому світі, де все необхідне можна купити в магазинах, а нашому життю нічого не загрожує. А якби людина, що жила 3000 років тому, пройшла тест на IQ, вона, ймовірно, набрала би більше балів ніж середньостатистичний сучасний житель нашої планети.
У 2005 році в одному дослідженні наводилось 22 випадки помилкової ідентифікації відбитків пальців, через що невинні люди отримали покарання. Сільверман відзначив, що у одної сім’ї можуть бути практично однакові папілярні узори на подушечках пальців. таким чином, заявляти, що наші відбитки пальців унікальні, не можна.
Існує легенда про французьку королеву Марію Антуанету, яка в ніч перед своєю стратою посивіла від сильного стресу. На її честь сьогодні називають синдром, при якому людина раптово втрачає забарвлення волосся. Дивовижно, але більшість досі вірить, що посивіти від сильного стресу чи переляку можна практично миттєво.
Проте, як пише доктор Мюррей Файнгольд, жодне дослідження ще не довело цього повір’я. При цьому відомо, що хронічний стрес може привести до поступового випадіння здорового пігментованого волосся. І на це можуть піти місяці і роки.
У суботу, 18 січня в Україні прогнозують переважно суху погоду без істотних опадів. Про це повідомила синоптик Наталка Діденко у Facebook, передають Патріоти України. За її словами, в Україні протягом суботи прогнозують сильний північно-західний вітер ...
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...