А ви це знали? ТОП-9 фактів про користь кавуна

Кавун - смачний і освіжаючий плід, який, до того ж, прекрасно допомагає зміцнити здоров'я. Патріоти України підготували для вас 9 фактів про користь кавунів, які змусять вас ще більше полюбити ці ягоди.

Попереджає обезводнення

Питна вода - важливий спосіб зберегти ваше тіло гідратованим. При цьому кавун складається з води на 92%, тому перекус ним дозволить вам не тільки насититися, але і поповнити запас води в організмі.

Природний мультивітамін

Кавуни відносяться до найбільш низькокалорійних продуктів - всього 46 калорій на 150 грамів. Тому не бійтеся вітамінізуватися кавунами, навіть якщо ви дотримуєтеся суворої дієти.

Так, в тій же порції кавуна міститься 21% добової норми вітаміну С, 18% - вітаміну А, 3% вітамінів В1, В5 і В6, а також 5% від добової норми калію і 4% магнію.

Крім перерахованого вище, в ягоді міститься безліч каротиноїдів, включаючи бета-каротин і лікопін, і важлива амінокислота цитрулін.

Запобігають раку

Дослідники вивчили лікопін і кукурбітацин в кавуні в аспекті їх протиракових ефектів. Результати показали, що обидві речовини здатні запобігати раку, а також перешкоджають розвитку пухлин.

Зміцнює серце

Кілька поживних речовин в кавуні мають особливі переваги для здоров'я серця. Дослідження показують, що той же лікопін може допомогти знизити рівень холестерину і артеріального тиску, зменшити жорсткість судин і збільшити їх прохідність.

Кавун, як уже говорилося, містить цитрулін, який може збільшити рівні оксиду азоту в організмі, що допомагає розширювати кровоносні судини.

Зменшує запалення і знижує кислотність

Запалення є ключовим фактором багатьох хронічних захворювань. При цьому кавун може допомогти знизити запалення і окисні процеси, оскільки він багатий протизапальними антиоксидантами лікопіном і вітаміном С.

Захищає очі

І знову про лікопін. Цю речовину виявили в кількох частинах ока, де вона виконує функцію захисту від окислювального пошкодження і запалень. Лікопін, що міститься в кавуні, заповнює запас даної речовини в організмі, тому може допомогти запобігти віковій дегенерації жовтої плями (може викликати сліпоту у літніх людей).

Позбавляє від крепатури

Перетренувалися? Тоді вам точно потрібен кавун. Амінокислота цитрулін в кавуні допомагає зменшити м'язову хворобливість, а засвоюється вона легко і швидко завдяки кавуновому соку.

Покращує стан шкіри і волосся

Вміщені в кавунах вітаміни А і С важливі для здоров'я шкіри і волосся. Вітамін C допомагає тілу виробляти колаген, білок, який підтримує шкіру еластичною, а волосся - міцними.

Вітамін А сприяє росту і відновленню клітин шкіри. Без достатньої кількості вітаміну А шкіра лущиться і виглядає млявою.

Нормалізує травлення

Кавун містить багато води і невелику кількість клітковини - вони важливі для здорового травлення. Тому цей коктейль сприяє правильної моториці кишечника і його повноцінному очищенню.

Чому Україна залишилась без власного ракетного озброєння

четвер, 1 грудень 2022, 13:40

Чи вдається московитам їх тактика примусу українців до переговорів через виморожування. 01:50 Чи вдається московитам їх тактика примусу українців до переговорів через виморожування. 06:45 Чи вистачить у московитів ракет до весни? . 08:45 Чи є в України...

Нова фаза війни: як змінюватиметься театр бойових дій узимку

четвер, 1 грудень 2022, 13:35

Якщо спочатку Кремль ставив за мету знищення української державності, то зараз у Москві говорять про необхідність поступок чи компромісів з боку офіційного Києва. Тим самим визнаючи українську державність. Останніми днями все частіше звучать заяви про ...