Аномальні явища чи секретні військові експерименти? Шведські дослідники висунули власну версію загибелі туристів на перевалі Дятлова

Шведські дослідники, які відвідали місце загибелі тургрупи Дятлова в Уральських горах, висунули найбільш ймовірну версію того, що сталося в 1959 році. За їх словами, причиною смерті дев'яти осіб, швидше за все, стали погодні умови, повідомляють Патріоти України.

Дослідники Річард Хольмгрен і Андреас Лільегрен з Лінчепінга вирушили до гори Холатчахль, в околицях якої загинули туристи, тим же маршрутом, яким йшла група Дятлова. Вони звернули увагу, що дорога забирає багато сил, а на місці ночівлі було дуже холодно і тихо - температура повітря опустилася до 50 градусів нижче нуля, а в наметі їжа швидко перетворювалася на шматки льоду.

Хольмгрен прийшов до висновку, що група Дятлова загинула через суворих погодні умови, коли намет радянських мандрівників накрила особливо сильна буря. При цьому чимало травм, виявлені у загиблих, також мають природні причини.

За його словами, тиск товстого шару снігу могло роздрібнити грудні клітки у тіл, а відсутність очей і мови у однієї із загиблих пояснюється розкладанням, оскільки її труп лежав обличчям вниз в поточному струмку.

Учасники нової експедиції визнали, що деякі деталі, такі як пошкодження черепа і підвищена радіоактивність на одязі, не можуть бути пояснені погодою. Однак дослідники відкинули версії, згідно з якими туристи були вбиті мансі, місцевої народністю, загинули через лавину або стали жертвою аномальних явищ або секретних військових експериментів.

Перевал Дятлова названий на згадку про туристичну групу під керівництвом Ігоря Дятлова, яка загинула при загадкових обставинах взимку 1959 на Північному Уралі. За версією слідства, смерть дев'яти радянських туристів була викликана "стихійною силою, подолати яку люди були не в змозі". Висувалися різні версії події, у тому числі випробування радіоактивної зброї і контакт з інопланетними істотами.

"Сын, спасибо за машину!": Боклан в образі діда Стаса розповів казочку про "білу Ладу" (відео)

субота, 13 серпень 2022, 23:53

Знаменитий український актор театру та кіно Станіслав Боклан в образі діда Стаса розповів українцям нову гумористичну казку. У ній він висміяв нещодавню новину про те, що батьки одного з ліквідованих в Україні російських окупантів на "гробові" гроші пр...

Справжня магія від українця: Зінченко виділився розкішним трюком у матчі за Арсенал (відео)

субота, 13 серпень 2022, 23:43

Лондонський Арсенал 13 серпня здобув свою другу перемогу на старті нового сезону АПЛ. "Каноніри" переграли вдома Лестер. Олександр Зінченко знову з'явився на футбольному полі з перших секунд. Лівий захисник провів 77 хвилин та був активним протягом усь...