
Ліки, які рекомендується приймати лише за рецептом лікаря, будуть продаватися також за його рецептом. Про це заявила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, пояснюючи національний план боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів, передають Патріоти України.
"Щоби подолати цю проблему (стійкості до протимікробних препаратів - ред.), МОЗ України разом з фахівцями Центру громадського здоров’я розробили план... Що має змінитися до кінця 2020 року: антибіотик лише за рецептом; обмежимо застосування антибіотиків в сільському господарстві (в якості стимуляторів росту у тваринництві, птахівництві та рослинництві); медичні працівники отримають чіткі інструкції, що допоможуть мінімізувати ризики невиправданого використання антибіотиків", - зазначила вона.
Супрун наголосила, що у плані жодним чином не передбачено обмеження доступу до антибіотиків. Він також не вплине на їхню вартість. "План направлений на посилення контролю за продажем антибіотиків - тобто ліки, які рекомендується приймати лише за рецептом лікаря, будуть продаватися також за рецептом лікаря. У більшості європейських країн отримати антибіотик без рецепта лікаря практично неможливо. Хоча правила відпуску різняться", - додала в. о міністра.
Вона закликала якомога швидше розпочати виконання плану дій. "Антибіотики, протигрибкові препарати та інші протимікробні засоби перестають діяти, бо через надмірне і необґрунтоване вживання таких ліків мікроорганізми виробляють своєрідний “імунітет”: вони змінюються і стають нечутливими до ліків. Тобто стають антибіотикорезистентними", - акцентувала Супрун.
Тобто фактично з’являються нові модифікації збудників інфекцій, які неможливо вилікувати протимікробними препаратами. Ця проблема уже визнана однією із глобальних загроз для здоров’я та життя людей. Основна причина такої ситуації - самолікування та використання антибіотиків у тваринництві.
Верховний Суд підтвердив законність створення ландшафтного заказника "Протасів Яр" на 16 із 20,5 гектарів зеленої зони. Рішення захищає частину ділянки від забудови, однак долю інших частин території продовжують вирішувати. . Про це повідомили в грома...
У селі Романів Підгайцівської громади, що неподалік Луцька, сталася трагічна подія. У четвер, 25 червня, двоє людей провалилися в люк. Внаслідок отриманих травм жінка загинула, а чоловіка у важкому стані госпіталізували до реанімаційного відділення, пе...