Атлантида по-миколаївськи: В обласному центрі море може злизати цілий район з десятками тисяч мешканців (відео)

Район будувався без дотримання технічних вимог, а на укріплення берега у влади не вистачає грошей.

м.Миколаїв. Фото: дабі

Тетяна Чайка показує, як Бузький лиман з’їдає територію мікрорайону Намив. Під водою зникли дерева, посаджені вздовж води 30 років тому, повідомляють Патріоти України з посиланням на Факти.ICTV.

На кілька метрів звузилась пляжна смуга. Лиман уже дістається дороги. А там недалеко і до багатоповерхівок, що вже починають просідати.

Мікрорайон для 50-ти тис жителів збудували наприкінці 1970-х на намивній території. У місті стрімко розвивалось суднобудування і потрібно було терміново зводити житло для працівників.

Тож будівельники не зважали на дотримання технічних вимог, а на набережну не вистачило грошей, – розповідає Володимир Гуллєр. У ті роки він був інженером управління капітального будівництва міста.

Намивання території потягнуло перенос суднохідного фарватеру. Тепер лиман підмиває і протилежний берег мікрорайону Велика Корениха. Тут уже руйнуються п’ять садиб – у прірву з’їжджають городи, тріскаються будинки.

Укріплювати берег тут дуже дорого, тож влада хоче відселити з Великої Коренихи 5 родин. Щоправда, з людьми поки не домовились про умови. У мікрорайоні Намив за рік обіцяють звести підпорну стіну та облаштувати набережну із захистом від хвиль.

Влада замовила проект тільки 2 роки тому, хоча скарги від жителів надходять 9 років. Торік на будівництво грошей не знайшли, тепер треба переробляти кошторис.

І заново робити експертизу проекту, зокрема екологічну. Чиновники обіцяють – наступного року берег Намиву таки почнуть укріплювати. Для цього депутати мають виділити 16 млн. грн.


Опублікував: Інна Мартинчук

Одружився і наступного дня пішов воювати: Скелелаз та мандрівник загинув на Донбасі, виявивши 30 одиниць техніки ворога

вівторок, 28 березень 2023, 7:46

Бої за Донбас, на жаль, стали останніми у житті не одного десятка українських спортсменів. Серед них - київський скелелаз, гід та мандрівник Микола Фетісов, який загинув у районі Білогорівки на Луганщині за два дні до свого 28-річчя, передають Патріот...

В Україні прогнозують зниження цін на продукти: Що подешевшає вже найближчими днями

вівторок, 28 березень 2023, 7:37

Весна принесла із собою нові цінові тенденції на ринку продовольства. Зокрема, ціни на продукти деяких категорій зростуть іще більше. Проте окремі види харчів можуть подешевшати, передають Патріоти України. Про те, що і як має змінитись у ціні найближ...