31% українців висловилися за створення в країні автокефальної помісної православної церкви, 20% - проти. Про це свідчать результати опитування фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та соціологічної служби Центру Разумкова, повідомляють Патріоти України.
Як показало дослідження, решті населення це або байдуже (35%), або вони не мають певної відповіді (14%).
Найбільше підтримки ця ідея отримала в Західному (58%) та Центральному (35%) регіонах.
Не підтримують створення автокефальної церкви на Півдні (24% – проти, 9% – за), Сході (відповідно, 28% і 10%) та на Донбасі (18,5% і 28%).
Байдужих та респондентів без певної відповіді у Південному регіоні - 66%, Східному – 62%, на Донбасі – 53%, у Центральному регіоні – 47%, Західному – 30%.
Найбільш байдужі до питання створення автокефальної помісної церкви люди, за даними дослідників, - це атеїсти (74%), але й серед релігійних осіб 40% також не дали ані позитивної, ані негативної відповіді.
Згідно з результатами опитування, серед прихильників Української православної церкви Київського патріархату створення помісної церкви підтримують 45% (не підтримують – 18%), тоді як серед прихильників Української православної церкви Московського патріархату підтримують такі дії 23%, а не підтримують 40%.
Серед респондентів, які підтримують створення помісної православної церкви, більше половини (56%) вважають, що ця церква має створюватися на основі Української православної церкви Київського патріархату з приєднанням всіх охочих, тоді як за створення цілком нової церкви, в якій об’єдналися б усі охочі, висловилися 14%.
Опитування було проведене з 19 по 25 травня в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2019 респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Дослідження профінансувало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).
У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...