Батьки шоковані: На Київщині дитмайданчик збудували просто під високовольтною лінією (фото)

За словами працівника РЕС, у випадку падіння дроту - зона ураження сягає 8 метрів.

Дитмайданчик. Фото: ЖЖ

У селі Гатне на Київщині дитячий майданчик збудували просто під лінією електропередач інші – у кількох метрах від газової підстанції. Про це повідомляє "Громада Київщини", передають Патріоти України.

Відзначається, що село з річним бюджетом у 41 мільйон 600 тисяч гривень, 1 мільйон 300 тисяч гривень витратило на дитячі майданчики. На вулиці Каштановій місце розваг для малюків спорудили з грубим порушенням техніки безпеки – просто під ЛЕП.

Небезпечне сусідство: знизу діти, зверху ЛЕП. За словами працівника РЕС, у випадку падіння дроту – зона ураження сягає 8 метрів

Згідно з правилами охорони електричних мереж, забороняється влаштовувати спортивні майданчики для ігор в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв.

За даними порталу, сільський голова Броніслав Корицький був на дитмайданчику, але небезпеки не помітив.

Пізнішу у коментарі він запевнив, що майданчик треба перенести.

"Я знаю про це. Я якраз був на лікарняному, я сказав їм, що там треба або переносити лінію, або демонтувати їх. Я якраз приїхав, коли вони його вже поставили. Я кажу: "Де ви поставили його? Це ж лінія електропередач!" Я в курсі. Хоча там депутат і був, я ще його набрав і сказав: "Вадим, ти ж відповідальний, в рішенні прописано, що ти звернувся, і ви показали, де треба розташувати, в якому місці. Ти ж не подивився.. що там лінія електропередач?", – сказав Корицький.

Ініціатор благоустрою території навколо майданчика депутат сільради, голова комісії з питань освіти, культури та соціального захисту населення, киянин Вадим Вахненко після зауваження запевнив у facebook, що майданчик перенесуть.

Ще два майданчики на вулиці Лісовій та Комарова побудували поруч з газовою підстанцією. Більше того – елементи майданчика оточують ГРП з обох сторін.

Корицький пояснив, що майданчик біля ГРП стоїть давно.

"Та вона вже там давно стоїть… Ну і що? У нас нема таких місць, щоб можна було поставити. На Лісовій вона давно стоїть та площадка", – сказав сільський голова.

Мешканці переконані, що тепер доведеться все переробляти – а це додатковий час і матеріальні ресурси.

До того ж сільська рада не надає рішення та викопіювання з генплану, тож досі невідомо, де мали б бути офіційно розташовані дитмайданчики.

Також мешканці наголошують, що село виділило на благоустрій дитмайданчиків 61 тисячу гривень, але замість комунальників лад на територіях наводили місцеві жителі і депутати.

Це обурило місцевих мешканців. Люди кажуть, що готові із задоволенням працювати для громади, але не розуміють, чому вони повинні робити оплачену з їхнього ж бюджету роботу комунального підприємства.

Також у жителів викликає запитання якість і вартість піску, закуплена сільрадою в "МКП "Гатне" по 235 гривень за тонну. Адже для дитячих майданчиків радять використовувати сертифікований річковий пісок без домішок. Вартість такого піску від 100 до 150 гривень/тонна. Якщо ж сільрада закупила не річковий пісок, а, наприклад, яровий – то його вартість ще нижча 60-100 гривень.

При облаштуванні майданчика на вулиці Райдужній використаний, за словами депутата Вахненка, яровий пісок. Цей пісок жовтого кольору, неоднорідний з глиною і корінням дерев.

Найнадійніші китайські автомобілі: Якими машинами власники задоволені найбільше

п’ятниця, 22 вересень 2023, 6:50

Фахівці визначили найнадійніші китайські автомобілі 2023 року. І склали відповідний рейтинг. Дослідження проводили на основі задоволеності власників та кількості поломок, передають Патріоти України. Дослідження було проведено вагентстві JD Power. Осно...

Коли українцям повернуть гроші за ремонти розбитого ракетами житла: У "Слузі народу" дали відповідь

п’ятниця, 22 вересень 2023, 6:33

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 10063, який пропонує виплату грошової компенсації за ремонт житла, здійснений громадянами власними коштами. Мовиться про ті квартири та будівлі, які були зруйновані чи пошкоджені через агресію країни-терори...