Батьки шоковані: На Київщині дитмайданчик збудували просто під високовольтною лінією (фото)

За словами працівника РЕС, у випадку падіння дроту - зона ураження сягає 8 метрів.

Дитмайданчик. Фото: ЖЖ

У селі Гатне на Київщині дитячий майданчик збудували просто під лінією електропередач інші – у кількох метрах від газової підстанції. Про це повідомляє "Громада Київщини", передають Патріоти України.

Відзначається, що село з річним бюджетом у 41 мільйон 600 тисяч гривень, 1 мільйон 300 тисяч гривень витратило на дитячі майданчики. На вулиці Каштановій місце розваг для малюків спорудили з грубим порушенням техніки безпеки – просто під ЛЕП.

Небезпечне сусідство: знизу діти, зверху ЛЕП. За словами працівника РЕС, у випадку падіння дроту – зона ураження сягає 8 метрів

Згідно з правилами охорони електричних мереж, забороняється влаштовувати спортивні майданчики для ігор в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв.

За даними порталу, сільський голова Броніслав Корицький був на дитмайданчику, але небезпеки не помітив.

Пізнішу у коментарі він запевнив, що майданчик треба перенести.

"Я знаю про це. Я якраз був на лікарняному, я сказав їм, що там треба або переносити лінію, або демонтувати їх. Я якраз приїхав, коли вони його вже поставили. Я кажу: "Де ви поставили його? Це ж лінія електропередач!" Я в курсі. Хоча там депутат і був, я ще його набрав і сказав: "Вадим, ти ж відповідальний, в рішенні прописано, що ти звернувся, і ви показали, де треба розташувати, в якому місці. Ти ж не подивився.. що там лінія електропередач?", – сказав Корицький.

Ініціатор благоустрою території навколо майданчика депутат сільради, голова комісії з питань освіти, культури та соціального захисту населення, киянин Вадим Вахненко після зауваження запевнив у facebook, що майданчик перенесуть.

Ще два майданчики на вулиці Лісовій та Комарова побудували поруч з газовою підстанцією. Більше того – елементи майданчика оточують ГРП з обох сторін.

Корицький пояснив, що майданчик біля ГРП стоїть давно.

"Та вона вже там давно стоїть… Ну і що? У нас нема таких місць, щоб можна було поставити. На Лісовій вона давно стоїть та площадка", – сказав сільський голова.

Мешканці переконані, що тепер доведеться все переробляти – а це додатковий час і матеріальні ресурси.

До того ж сільська рада не надає рішення та викопіювання з генплану, тож досі невідомо, де мали б бути офіційно розташовані дитмайданчики.

Також мешканці наголошують, що село виділило на благоустрій дитмайданчиків 61 тисячу гривень, але замість комунальників лад на територіях наводили місцеві жителі і депутати.

Це обурило місцевих мешканців. Люди кажуть, що готові із задоволенням працювати для громади, але не розуміють, чому вони повинні робити оплачену з їхнього ж бюджету роботу комунального підприємства.

Також у жителів викликає запитання якість і вартість піску, закуплена сільрадою в "МКП "Гатне" по 235 гривень за тонну. Адже для дитячих майданчиків радять використовувати сертифікований річковий пісок без домішок. Вартість такого піску від 100 до 150 гривень/тонна. Якщо ж сільрада закупила не річковий пісок, а, наприклад, яровий – то його вартість ще нижча 60-100 гривень.

При облаштуванні майданчика на вулиці Райдужній використаний, за словами депутата Вахненка, яровий пісок. Цей пісок жовтого кольору, неоднорідний з глиною і корінням дерев.

Поки корупціонери в Україні набивають кармани: Литовці зібрали понад мільйон євро на радари для ЗСУ за годину - це абсолютний рекорд

п’ятниця, 3 лютий 2023, 14:55

У Литві всього за годину зібрали понад мільйон євро на радари для України. Цей збір став абсолютним рекордом. Крім того, IT-компанія Tesonet вирішила подвоїти зібрану на допомогу суму. Про це повідомив литовський журналіст Андрюс Тапінас, передають Пат...

"Якщо він піде з України": Відома американська модель запропонувала Путіну свої відверті фото в обмін на завершення війни

п’ятниця, 3 лютий 2023, 12:44

Відома американська модель Капріс Буре згодна позувати оголеною для російського диктатора Володимира Путіна, якщо він припинить своє вторгнення в Україну. Про це 51-річна модель та бізнес-вумен розповіла на прем'єрі фільму Логово, яка відбулася в Лондо...