У селі Гатне на Київщині дитячий майданчик збудували просто під лінією електропередач інші – у кількох метрах від газової підстанції. Про це повідомляє "Громада Київщини", передають Патріоти України.
Відзначається, що село з річним бюджетом у 41 мільйон 600 тисяч гривень, 1 мільйон 300 тисяч гривень витратило на дитячі майданчики. На вулиці Каштановій місце розваг для малюків спорудили з грубим порушенням техніки безпеки – просто під ЛЕП.
Небезпечне сусідство: знизу діти, зверху ЛЕП. За словами працівника РЕС, у випадку падіння дроту – зона ураження сягає 8 метрів |
Згідно з правилами охорони електричних мереж, забороняється влаштовувати спортивні майданчики для ігор в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв.
За даними порталу, сільський голова Броніслав Корицький був на дитмайданчику, але небезпеки не помітив.
Пізнішу у коментарі він запевнив, що майданчик треба перенести.
"Я знаю про це. Я якраз був на лікарняному, я сказав їм, що там треба або переносити лінію, або демонтувати їх. Я якраз приїхав, коли вони його вже поставили. Я кажу: "Де ви поставили його? Це ж лінія електропередач!" Я в курсі. Хоча там депутат і був, я ще його набрав і сказав: "Вадим, ти ж відповідальний, в рішенні прописано, що ти звернувся, і ви показали, де треба розташувати, в якому місці. Ти ж не подивився.. що там лінія електропередач?", – сказав Корицький.
Ініціатор благоустрою території навколо майданчика депутат сільради, голова комісії з питань освіти, культури та соціального захисту населення, киянин Вадим Вахненко після зауваження запевнив у facebook, що майданчик перенесуть.
Ще два майданчики на вулиці Лісовій та Комарова побудували поруч з газовою підстанцією. Більше того – елементи майданчика оточують ГРП з обох сторін.
Корицький пояснив, що майданчик біля ГРП стоїть давно.
"Та вона вже там давно стоїть… Ну і що? У нас нема таких місць, щоб можна було поставити. На Лісовій вона давно стоїть та площадка", – сказав сільський голова.
Мешканці переконані, що тепер доведеться все переробляти – а це додатковий час і матеріальні ресурси.
До того ж сільська рада не надає рішення та викопіювання з генплану, тож досі невідомо, де мали б бути офіційно розташовані дитмайданчики.
Також мешканці наголошують, що село виділило на благоустрій дитмайданчиків 61 тисячу гривень, але замість комунальників лад на територіях наводили місцеві жителі і депутати.
Це обурило місцевих мешканців. Люди кажуть, що готові із задоволенням працювати для громади, але не розуміють, чому вони повинні робити оплачену з їхнього ж бюджету роботу комунального підприємства.
Також у жителів викликає запитання якість і вартість піску, закуплена сільрадою в "МКП "Гатне" по 235 гривень за тонну. Адже для дитячих майданчиків радять використовувати сертифікований річковий пісок без домішок. Вартість такого піску від 100 до 150 гривень/тонна. Якщо ж сільрада закупила не річковий пісок, а, наприклад, яровий – то його вартість ще нижча 60-100 гривень.
При облаштуванні майданчика на вулиці Райдужній використаний, за словами депутата Вахненка, яровий пісок. Цей пісок жовтого кольору, неоднорідний з глиною і корінням дерев.
Податки за квартири та будинки українці в 2025-му мають заплатити до липня. Платити доведеться за кожен зайвий квадратний метр площі. Зайвим вважається та площа, яка перевищує норму. Про це йдеться в ст. 266 Податкового кодексу України. Так, ставку пот...
Обмежено придатні до військової служби чоловіки мають пройти повторний медогляд до 5 лютого 2025 року. При цьому не варто чекати на повістку від ТЦК, адже за законом відповідальність за проходження ВЛК покладається саме на військовозобов'язаних на відм...