Більше клітковини і корисних жирів: Супрун розповіла, як харчуватися правильно

Виконувач обов'язків глави МОЗ Уляна Супрун дала поради українцям, як почати правильно харчуватися у 2019 році. На своїй сторінці у Facebook вона розповіла, як стати на шлях здорового харчування, повідомляють Патріоти України.

1. Щодня їсти 5 порцій овочів та фруктів. 1 порція = 80 грамів свіжих, консервованих або заморожених фруктів і овочів чи 30 грамів сухофруктів.

2. Вживати більше клітковини. Це фрукти, овочі, цільнозернові продукти, горіхи, насіння, соя та боби.

3. Вживати достатню кількість вуглеводів - цільнозернових злаків, крохмалистих овочів, бобових та фруктів. Вони мають складати мінімум третину раціону. Жодні дієтичні рекомендації не радять повної відмови від вуглеводів, а обмеження стосуються лише доданих цукрів.

4. Їсти молоко та молочні продукти. Нам потрібні 2-3 порції в день (одна порція = склянка рідкого продукту, або 40 грамів —- для твердого сиру). Для молочних продуктів важливі правила: низький вміст жиру, але не знежирені (знежирена молочна продукція разом із калоріями втрачає вітаміни A і D, не викликає відчуття ситості), обирати молочні продукти з меншим вмістом цукру або взагалі без нього.

5. Їсти більше бобових продуктів.

6. Вживати достатню кількість корисних жирів. Намагайтесь їсти рибу щонайменше 2 рази на тиждень. Жирна риба (анчоуси, сьомга, форель, оселедець, скумбрія) є одним з найкращих джерел омега-3 поліненасичених жирних кислот та мають низький вміст ртуті. Уникайте смаження на рослинній олії. Їжте яйця

7. Їсти ферментовані продукти - це кефір, місо, кімчі — корейська маринована редиска і капуста, квашений буряк, буряковий квас та квашена капуста. Вони необхідні для нормальної роботи кишківника та мають корисні поживні речовини та амінокислоти.

8. Намагайтесь зменшити вживання або взагалі відмовитись від: а) цукру - середня добова норма доданих цукрів має бути не більше 32-50 грамів; б) насичених жирів - середня добова норма 20-30 грамів; в) червоного та процесованого м’яса.

9. Не вживайте БАДи (біологічно активні добавки) "про всяк випадок". 10. Пийте воду. Цей пункт вартий окремої резолюції. Достатнє вживання води щодня допомагає подолати хронічну втому, стрес, покращує роботу мозку та всього організму. Єдиних норм споживання рідини не може бути, бо це залежить від багатьох факторів, які слід розглядати в кожному конкретному випадку. Найкраща порада - пити воду, коли відчуваєте спрагу.

Віддав життя за Україну: На Херсонщині загинув 24-річний грузинський доброволець Леван Лохішвілі

четвер, 21 листопад 2024, 22:55

На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...

В Україні деяким пенсіонерам щомісяця доплачуватимуть 2361 грн: Ось хто отримає виплати

четвер, 21 листопад 2024, 22:40

В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...