
В Антарктиці знайшли збережені трупи крихітних тварин в озері Мерсер. Решки виявили на глибині 1 км, повідомляють Патріоти України.
Американські дослідники з Університету Монтани взяли проби з озера Мерсер. За допомогою спеціальних пристрої, які вимірюють температур води, виявили в мулі останки діамантових водоростей, членистоногих і рослин.
Знайдені організми живуть не в водоймах, а на землі. В озеро їх віднесло течією річок з Трансантарктичних гір. "Антарктида - це місце на Землі, якого найменше торкнулися люди, і тому воно є дивовижною лабораторією для розуміння життя, біорізноманіття та льодовикової історії нашої планети", - сказала директор Інституту арктичних досліджень Дартмутського коледжу Росс Вірджинія.
Зараз учасники експедицій проводять дослідження і аналіз знайдених рештків. Вчені хочуть з'ясувати, як бактерії змогли вижити в озері, яке відрізане від зовнішнього світу. Ймовірно, живність з'явилася у підземних озерах Антарктики кілька тисяч років тому.
В Україні влітку можливе повернення планових відключень електроенергії тривалістю приблизно 2–3 години на добу в окремих містах і регіонах. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, передають Патріоти України. З...
У селі Незнанів Львівської області розпочався процес беатифікації отця доктора Станіслав Сярок, який загинув у молодому віці під час радянських репресій, передають Патріоти України. Урочистості з нагоди початку процесу відбулися 25 червня в парафії Пре...