Через браконьєрів: Найглибше українське озеро може стати болотом

Працівники Шацького національного парку майже щоночі організовують рейди, аби перешкодити браконьєрам у нелегальному вилові унікальних водоростей, які зрештою потрапляють до країн ЄС.

Озеро Світязь. Фото: Вікіпедія.

Браконьєри виловлюють з озера Світязь, що на Волині, рідкісні водорості кладофору, які є природнім фільтром та збагачують водойму киснем. Без цих рослин найглибше озеро України може перетворитися на болото, повідомляють Патріоти України.

Кладофори схожі на маленькі зелені кульки, які лежать на дні озера, та влітку їх часто можна побачити на узбережжі. В Україні кладофору можна зустріти лише на кількох озерах, серед яких і Світязь. Саме завдяки цим водоростям найглибше озеро України здатне самоочиститися після великої кількості туристів влітку.

Працівники Шацького національного парку майже щоночі організовують рейди, аби перешкодити браконьєрам у нелегальному вилові унікальних водоростей, які зрештою потрапляють до країн ЄС. Європейці її закуповують для очищення води і підтримання мікрофлори акваріумів, ставків, та навіть цілих озер.

Ціна залежить від розміру кульки: від 6 до 60 грн. Екологи та науковці застерігають, що виловлювати кладофору протизаконно – за це передбачено штраф, хоча мізерний – до 400 грн. Однак, головне на чому вони акцентують – знищення унікальних водоростей неабияк шкодить природі: без цих рослин-фільтрів Світязь може перетворитися на звичайне болото.

Джерело: Факти.ICTV

Кого мобілізують в Україні у жовтні, а хто має право на відстрочку - роз'яснення

понеділок, 2 жовтень 2023, 14:59

В Україні було продовжено дію воєнного стану та загальну мобілізацію через повномасштабне вторгнення РФ щонайменше до 15 листопада цього року. Через це із 1 жовтня до війська продовжать мобілізувати військовозобовʼязаних чоловіків від 18 до 60 років. А...

Можуть спалахнути в будь-який момент: Два популярних в Україні корейських виробники відкликають мільйони машин

понеділок, 2 жовтень 2023, 14:50

Корейські автомобільні бренди Hyundai та Kia, які популярні в Україні, відкликають приблизно 3,4 мільйона своїх автомобілів. Наголошується, що машини можуть мати небезпечну несправність, передають Патріоти України. Моделі авто, які мають дефект двигуна...