У Львівській області через лікарську помилку після двох зупинок серця помер 16-річний хлопець, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Факти" .
Трагедія сталася в Червонограді під час виконання простої операції з видалення апендициту. Винними в смерті підлітка виявилися двоє лікарів-анестезіологів, повідомили в прокуратурі Львівської області.
"У 16-річного хлопця ніколи не було проблем зі здоров'ям. Хлопчик активно займався спортом - шість років ходив на плавання. До лікарні його привів батько, коли у підлітка розболівся живіт. Лікарі встановили причину болю - апендицит. Почали готувати підлітка до операції", - розповіла державний обвинувач Олена Данилів.
Непередбачене сталося на операційному столі під час анестезії. Лікар почав вводити хлопчикові в трахею інтубаційну трубку, але промахнувся і подряпав піднебіння. Пішла кров. Не звертаючи на це уваги, лікар знову спробував ввести трубку і знову не потрапив. Тільки після цього він викликав на підмогу анестезіолога вищої категорії з 16-річним стажем. Але і та промахнулася, проткнув интубаціоною трубкою стравохід пацієнта.
Хлопець почав задихатися і синіти. Лікарі заметушилися, витягли трубку. Але було вже пізно. У підлітка за цей час двічі зупинялося серце, через брак кисню почалася мозкова кома. Хлопця намагалися врятувати у "Охматдиті" у Львові, однак він помер через два дні після операції.
"Обох лікарів засудили до двох років позбавлення волі. Правда, анестезіолог, який визнав вину, тут же був звільнений за амністією, а його колега отримала умовний термін і тепер має намір повністю довести свою невинуватість в апеляційному суді", - сказала Олена Данилів. Відзначається, що анестезіолог вищої категорії відмовилася визнати свою провину. Лікар каже, що не бачила, куди вставляє трубку через те, що в роті у хлопчика була кров.
Всупереч намаганням Міненерго переконати українців у тому, що установка двозонного лічильника допоможе зменшити плату за комуналку, не всі погоджуються з такою пропозицію, адже купувати лічильники доведеться зараз, а економія на платіжках може бути від...
Від 1 березня 2025 року в Україні почнуть перевіряти чинність декларацій із сімейними лікарями. Деякі українці мають верифікувати декларації, якщо інформація у медичній системі не збігається з державними реєстрами, передають Патріоти України.