"Чорнобиль-2" грюкає у двері: На Донбасі ось-ось почнеться катастрофа, дістанеться і Росії

Замість 800 мільйонів кубометрів води на рік на в ОРДЛО вдається відкачувати лише п'яту частину. Отруєні шахтні води потраплять у басейн річки Сіверський Донець, з якої п’ють 90% жителів Донецької області і 40% Луганської.

У Донецькій і Луганській областях підвищується рівень підземних вод, що може привести до незворотної екологічної катастрофи. Як повідомив гідрогеолог, доктор технічних наук Євген Яковлєв, відбувається неконтрольоване затоплення шахт, наприклад, на шахті "Юнком" вода піднімається "аномально швидко", зазначають Патріоти України.

"У першу чергу, це стосується рівня хімізму води, просідання поверхні територій, підтоплення ґрунту та інших показників. У тому числі немає інформації про стан ртутної шахти і шахти "Олександр-Захід" (в окупованій Горлівці. — Ред.), які перебувають під ризиком затоплення", — зазначив він.

За словами Яковлєва, замість 800 мільйонів кубічних метрів води у рік по обидва боки лінії розмежування на Донбасі вдається відкачувати лише п'яту частину. Шахтні води потраплять у підземні, а вони в свою чергу витечуть у басейн річки Сіверський Донець, яка поставляє питну воду майже 90% жителів Донецької області і 40% жителів Луганської. Далі ці води потраплять у Кальміус і Азовське море.

Еколог зазначив, що "отруєна" вода вже йде до водозаборів підконтрольних територій Донбасу, вода заражається у колодязях, джерелах і свердловинах. Це відбувається через те, що на окупованій території є шахти, які не відкачують воду або відкачують її неправильно. За його словами, на деяких шахтах окупованої території швидкість затоплення досягає від 2 до 5 метрів за добу.

Як розповів заступник голови Міністерства з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука, російська сторона, а також члени угруповань "Л/ДНР" відмовляються допускати міжнародні організації для екологічного моніторингу тієї частини Донбасу. У той же час, забруднена вода, потрапивши в Сіверський Донець, несе загрозу і Ростовській області (РФ).

Крім того, за даними, які навів Яковолєв, на підконтрольній частині Луганської області спостерігається зростання гострих кишкових інфекцій серед дітей, у 80% випадках отруєнь причиною служить забруднена вода.

"Заражені" підземні води шкодять ландшафту, можливі техногенні землетруси. Також вони потрапляють в ґрунт, а з ґрунту в приміщення, де живуть люди може проникнути отруйний газ — радон, який може викликати рак легенів.

"Тільки не потрібно про "прийдуть ґвалтувати ваших жінок": Син Таїсії Повалій та ухилянт цинічно виправдав свою втечу за кордон, стверджує

четвер, 13 червень 2024, 19:05

Син відомої зрадниці втік за кордон ще на початку повномасштабного вторгнення. І хоч не підтримує вторгнення Росії, як його мати, стверджує, що нікому нічого не винен і ризикувати життям за Україну не буде. Син зрадниці Таїсії Повалій, музикант Денис р...

У Кличка розповіли, чи працюватимуть світлофори під час блекаутів

четвер, 13 червень 2024, 18:56

Київська міська державна адміністрація поставить 50 систем резервного живлення на ключові світлофорні об'єкти, щоб вони працювали під час вимкнень електроенергії. Про це заявив заступник київського міського голови Петро Пантелеєв в інтерв'ю ЕП, передаю...