Фінський суд повністю виправдав учасників шведської рок-групи Far&Son ("Батько і син") Саймона Гарденфорса і Фрея Ларссона, які побудували на Аландських островах імпровізований гей-клуб "Блакитна устриця", повідомляють Патріоти України.
Пікантності ситуації додавав той факт, що будова була зведена на земельній ділянці, раніше викупленій Адміністрацією президента Російської Федерації, а звинувачення проти шведських музикантів висував російський консул на цій автономній острівній території. Про перемогу в судовому процесі на своїй сторінці в Instagram повідомив сам лідер музичного колективу Фрей Ларссон.
Шанувальники групи, серед яких більшість - представники LGBT-спільноти, зустріли новину про завершення суду з радістю. "Піца виграла у млинців. Танці - у карате. Веселка над Мавзолеєм - у військових парадів. Хай живе рожевий!" - написав у коментарі до повідомлення один з користувачів.
Ідея побудувати гей-клуб на землі, що належить Адміністрації президента Росії, виникла у шведських музикантів ще в 2015 році. Вони звели там простенький дерев'яний сарай і пофарбували його в кольори веселки. Будову назвали "Блакитна устриця" в честь однойменного закладу, що фігурував у відомій голлівудській комедії "Поліцейська академія".
Своїм кроком, підкреслили тоді учасники рок-групи Far&Son, вони висловили протест проти порушення прав представників LGBT-спільноти на території Росії. При цьому будівництво гей-клубу на земельній ділянці, що перебуває в російській власності, музиканти назвали "актом самооборони". Саме на цій позиції вони наполягали і в фінському суді, куди незабаром звернувся обурений консул Російської Федерації на Аландських островах. Як бачимо, Феміда виявилася на стороні LGBT-активістів.
Відзначимо, що ні Російська імперія, ні пізніше СРСР і Російська Федерація ніколи офіційно не визнавали нейтральний і демілітаризований статус Аландських островів, який був їм присвоєний Женевською конвенцією 1921 року, оскільки до її обговорення та прийняття цивілізовані країни Москву не допустили.
Деякий час, з 1809 по 1917 рік, ця острівна територія в результаті численних російсько-шведських конфліктів входила до складу Російської імперії, і там навіть було розташоване найзахідніше відділення російської пошти Екер (тепер воно є музеєм).
Формально Аландські острови входять до складу Фінляндії, проте користуються широкою автономією - наприклад, єдиною офіційною мовою тут є шведська, працюють власні парламент і уряд, а розміщення армій, військових казарм, авіабаз і володіння зброєю (за винятком співробітників місцевої поліції) на території повністю заборонені .
У 1940 році в рамках мирного договору між СРСР і Фінляндією після закінчення радянсько-фінської війни в столиці островів - Марієгамні - було відкрите радянське консульство, яке пізніше перейшло під юрисдикцію Російської Федерації.
В Іспанії «обвалився» гірськолижний підйомник, внаслідок чого десятки людей отримали поранення. Наразі відомо про щонайменше 30 постраждалих. Про це пише Sky News, передають Патріоти України. Інцидент стався на крісельному підйомнику на гірськолижному ...
Близько 8.5 млн гривень з державного бюджету України у 2023-2024 роках отримав гімнаст Ілля Ковтун та його тренерка Ірина Горбачева. Про це інформує Base of Ukrainian sports, передають Патріоти України. Зазначається, що в зазначену вище суму входять ли...