Деградуємо? Вчені зафіксували падіння середнього рівня IQ

Це може бути пов’язано з різними зовнішніми факторами, наприклад зі змінами в системі освіти або впливом ЗМІ.

Ілюстрація: apost.com

За останні десятиліття показники коефіцієнта IQ почали поступово знижуватися, заявляють дослідники в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, повідомляють Патріоти України.

З 1932 по 1978 показник коефіцієнта IQ поступово підвищувався, але в останні роки вчені реєструють зворотний тренд.

Автори нової роботи, Бернт Братсберг та Оле Роджеберг з Центру економічних досліджень Рагнар Фріша, проаналізували дані 730 тис. норвезьких призовників, зібрані з 1970 по 2009 рік. Дослідження охоплює чоловіків, народжених в 1962-1991 роках. Вік учасників становив 18-19 років.

Середній показник коефіцієнта IQ для народжених в 1962 році склав 99,5 пунктів, а для народжених на 7 років пізніше вже 102,3 що узгоджується з ефектом Флінна. Однак потім показник знизився до 99,4 пунктів для чоловіків 1989 року народження. У наступні три роки рівень IQ залишився приблизно таким же, вчені помітили лише слабке зростання для тих, хто народився в 1991 році - на 0,3 пункту. Протягом періоду дослідження формат тесту і спосіб підрахунку результатів майже не змінювався.

У число можливих чинників, що впливають на зниження показників коефіцієнта IQ, увійшла міграція, погіршення якості освіти як в школах, так і всередині сімей, погіршення якості харчування і здоров’я, а також вплив ЗМІ.

Фатальний відпочинок: На Волині знайшли мертвим топ-чиновника, якого шукали чотири доби

середа, 16 жовтень 2019, 18:41

Зниклого на рибалці на озері Люб'язь (Волинська область) директора департаменту сім'ї, молоді та спорту Луцької міської ради Олексія Веремійчик виявили недалеко від місця, де перекинувся човен, передають Патріоти України. Тіло чиновника знайшли на п'я...

Хіти тижня. Одного з провідних операторів мобільного зв'язку України викуплюють азербайджанці

середа, 16 жовтень 2019, 18:30

Що станеться з ціновою політикою стосовно споживачів послуг, залишається тільки гадати. Азербайджанський оператор зв’язку Bakcell подав заявку в Антимонопольний комітет України на концентрацію ПрАТ«ВФ Україна». Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з п...