Деградуємо? Вчені зафіксували падіння середнього рівня IQ

Це може бути пов’язано з різними зовнішніми факторами, наприклад зі змінами в системі освіти або впливом ЗМІ.

Ілюстрація: apost.com

За останні десятиліття показники коефіцієнта IQ почали поступово знижуватися, заявляють дослідники в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, повідомляють Патріоти України.

З 1932 по 1978 показник коефіцієнта IQ поступово підвищувався, але в останні роки вчені реєструють зворотний тренд.

Автори нової роботи, Бернт Братсберг та Оле Роджеберг з Центру економічних досліджень Рагнар Фріша, проаналізували дані 730 тис. норвезьких призовників, зібрані з 1970 по 2009 рік. Дослідження охоплює чоловіків, народжених в 1962-1991 роках. Вік учасників становив 18-19 років.

Середній показник коефіцієнта IQ для народжених в 1962 році склав 99,5 пунктів, а для народжених на 7 років пізніше вже 102,3 що узгоджується з ефектом Флінна. Однак потім показник знизився до 99,4 пунктів для чоловіків 1989 року народження. У наступні три роки рівень IQ залишився приблизно таким же, вчені помітили лише слабке зростання для тих, хто народився в 1991 році - на 0,3 пункту. Протягом періоду дослідження формат тесту і спосіб підрахунку результатів майже не змінювався.

У число можливих чинників, що впливають на зниження показників коефіцієнта IQ, увійшла міграція, погіршення якості освіти як в школах, так і всередині сімей, погіршення якості харчування і здоров’я, а також вплив ЗМІ.

Хіти тижня. Астрологи назвали головних щасливців листопада серед знаків Зодіаку

понеділок, 26 жовтень 2020, 9:00

Неможливе стане можливим... Астрологи назвали знаки Зодіаку, мрії яких здійсняться в листопаді 2020 року – таких щасливчиків шестеро. Про це пише slovofraza, передають Патріоти України. У Близнюків здійсниться мрія, пов'язана з роботою – їх приймуть на...

Зелений водень з сонячної енергії: Багатообіцяючі технології виробництва екологічного палива, - вчені

понеділок, 26 жовтень 2020, 8:50

При подальшому зниженні вартості електролізерів і сонячних панелей, LCOH «електролізного водню» може скоротитися до 3,76 долара США за кілограм водню, підрахували автори. "Исследовательская группа из Утрехтского университета в Нидерландах сравнила две ...